38 csapat jelentkezett a K&H inkubátorprogramjába

2020. 04. 22., 17:30

A Start it @K&H inkubátorprogramba idén tavasszal 38 csapat jelentkezett, a döntősöket – először az inkubátor történetében – online választják ki.

A digitális átállás most elengedhetetlen, amit nagymértékben megkönnyít a Global Accelerator Network (GAN) 1 millió dolláros szolgáltatáscsomagja. A programban részt vevő startupok élete sem állt meg, a vírushelyzethez igazodó stratégia újraalkotása mellett többen közülük a maguk eszközeivel igyekeznek hozzájárulni a koronavírus és annak gazdasági hatásai elleni harchoz.  

A startupok folyamatosan keresik az innovatív megoldásokat, hiszen ezen cégek lételeme a gyors reakció a megváltozott piaci körülményekhez. Ezt jól szemlélteti a Start it @K&H inkubátorprogram március végén lezárult kiválasztási időszaka is. „Idén tavasszal 38 csapat küldte be a pályázatát, mely gyakorlatilag megegyezik a tavalyi aktivitással. Így, bár a kiválasztási időszak egybeesett a koronavírus-járvány hazai súlyosbodásával, a jelentkezők aktivitása mégsem csökkent. Hamarosan a legjobb 15 csapat mutathatja be ötletét az ún. Pitch Day-en, azaz a kiválasztás döntő napján, amit a rendkívüli helyzetre való tekintettel most először online fogunk megtartani” – mondta el Németh Balázs divízióvezető, a Start it @K&H inkubátorprogram vezetője.  

Offline helyett online üzemmód

Az inkubátorban fejlődő csapatok élete sem állt meg a vírus hatására, csak kicsit átalakult. „Jelenleg is zajlik a digitális átállás az inkubátorban, amit nagymértékben megkönnyít a Global Accelerator Network (GAN) 1 millió dollár értékű digitális szolgáltatáscsomagja. A csomag keretében a csapatok hozzáférhetnek akár 120 ezer dollárnyi értékben az IBM felhőszolgáltatásához, a UPS nyújtotta jelentős kiszállítási kedvezményekhez, de a marketingkampányoktól kezdve az online dizájn- és toborzási lehetőségekig, számos módon teszi gördülékenyebbé a csomag az inkubált startupok működését. Minden olyan eseményt, találkozót vagy megbeszélést – mint például a készségfejlesztő webinarok vagy a külsős szakértőket is felvonultató nyilvános meetupok –, ami eddig az inkubátorban fizikai megjelenést követelt, mostantól online valósítunk meg. Emellett a közösségépítésre még nagyobb hangsúlyt fektetünk, ezért az inkubált startupokkal rendszeresen tartunk közös online ebédeket, webes társasjátékokat és kötetlen Zoom- vagy Skype-megbeszélést” – ismertette az inkubátor életének változásait Németh Balázs. 

A járványhelyzet miatt a startupok fejlődése a következő néhány hónapban kritikus lehet függetlenül attól, hogy milyen iparágban működnek. „Jelenleg 33 csapatot inkubálunk. A krízis által leginkább érintett szolgáltatási, vendéglátási és turizmus szektorban megoldást fejlesztő csapatokat most elsősorban az üzleti modell átalakításában és a mindennapi működés optimalizálásában segítjük. A nagy keresletet vonzó iparágakban működő csapatainknál – mint az oktatás, egészségügy és futárszolgáltatás – pedig a folyamatmenedzsmenttel és kapacitásbővítéssel kapcsolatos szakmai kérdések megválaszolása az elsődleges feladatunk” – ismertette a jelenlegi teendőket a szakértő.

Segítség a nehéz helyzetben

Magyarország vezető nagyvállalati startup inkubátorában, a Start it @K&H programban fejlődő csapatok közül többen is igyekeznek a saját eszközeikkel, szolgáltatásukkal segíteni a nehéz helyzetbe került cégeket, felhasználókat.

  • A Mongu for Teen csapata díjmentes iOS-applikációjában hasznos ismeretterjesztő játékot készített a COVID-19 vírusról, hogy a szülők és a 8-12 éves gyerekek játékos formában sajátíthassák el a hasznos tudnivalókat.
  • A PreDeem mobilvásárlási platformja a kereskedelmi termékek előrendelésének és mobiltelefonon történő vásárlásának lebonyolításában nyújt támogatást kis- és középvállalkozások számára.
  • Az Unipie online egyetemi könyvtárként egy weboldalon keresztül teszi olvashatóvá az egyetemi tankönyveket ingyenesen.
  • Centipede Labs csapata a meglévő CT- és röntgenes eszközparkhoz fejleszt olyan (eredetileg műtéti tervezésekhez szánt) szoftvert, ami jelentős mértékben automatizálhatja a diagnosztikai protokollt a már tüdőgyulladásban szenvedő betegeknél.
  • A szabadúszókat és leendő munkaadóikat összekötő Briefly platform alapítói e-book formájában állítottak össze egy ingyenes, Túlélőcsomag című szakmai kiadványt kisvállalkozások számára, amelyben hatékony sales stratégiákat találnak a nehéz időkre, valamint konkrét, könnyen alkalmazható ötleteket a gyors digitalizáció érdekében.
  • cyex IT-biztonsági startup ingyenesen elérhetővé tette mindenki számára a biztonságos távoli munkavégzést segítő szimulációs tréningsorozatuk első részét, melyet nemsokára további részek követnek
Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS