Közel 2,5 százalékkal drágultak a személyi kölcsönök egyetlen hónap alatt

2022. 03. 08., 16:26

A legolcsóbb személyi kölcsönök THM értéke egy hónap alatt 2,41 százalékponttal emelkedett. Ez a drágulás egy 3 millió forint összegű, 7 éves futamidejű kölcsön esetében 3 600 forint törlesztőrészlet emelkedést eredményezne, vagyis 7,9 százalékkal növekszik a havi fizetni való egyetlen hónap alatt.

A Bankmonitor szakértőinek számítása alapján a legolcsóbb személyi kölcsönök kamata érdemben emelkedett egy hónap alatt. Februárban még a 3 legkedvezőbb ajánlat átlagos THM értéke 7,63 százalék volt, ez március elejére 10,05 százalékra emelkedett. (3 millió forint hitelösszeg, 7 éves futamidő és 250 ezer forint jövedelem mellett.)

A fentieknek megfelelő személyi hitelt februárban még 46 200 forintos havi törlesztővel lehetett igényelni, jelenleg egy ugyanilyen hitel után havonta 49 800 forintot kell fizetni. Ez 7,9 százalékos emelkedést jelent, ami a futamidő alatt 300 ezer forinttal növeli meg a visszafizetendő teljes összeget.

Érdemes megnézni melyik három bank ajánlata volt a legkedvezőbb februárban és melyik jelenleg.

Teljesen átrendeződött a legkedvezőbb ajánlatok sorrendje, a Bankmonitor szakértői megvizsgálták, hogy mi állhat ennek a hátterében.

A Sberbank végelszámolása

A Sberbank Magyarország Zrt.-nél végelszámolást kezdeményezett az MNB. A pénzintézet számos ügyfele számára ez komoly problémát jelent. (Az OBA 100 ezer euró összeghatárig kártalanítja a bank betéteseit.)

A Sberbank a jelzáloghitelezésben nem vett aktívan részt, lakáshitel ajánlata nem is volt. Ugyanakkor a személyi kölcsönök piacának egy meghatározó szereplője volt. Kiesése a fedezetlen hitel iránt érdeklődőkre jelentős hatással bír. (A már felvett kölcsönöket várhatóan átveszi egy másik pénzintézet, ez azonban a kölcsön kondícióit, illetve egyéb feltételeit nem fogja befolyásolni.)

Az UniCredit Bank a kedvezményeken is változtatott

Az UniCredit Banknál két fontos változás is történt februárhoz képest. A legolcsóbb kölcsönök THM értéke is emelkedett 0,58 százalékponttal. Emellett a kedvezményes konstrukció feltételein is szigorított. (Korábban elégséges volt 200 ezer forint jóváírás a kedvezőbb kamathoz, márciustól azonban már 300 ezer forint havi jóváírást vár el az engedményért.) Vagyis egy 250 ezer forint havi jövedelemmel rendelkező adós – ha nem tud nagyobb összeget a számlára utaltatni havonta – már nem kaphatja meg a pénzintézet akciós kamatát. Legalábbis kisebb mértékű kamatkedvezményt érhet el.

A CIB Bank is kamatot emelt

A CIB Bank személyi hitele úgy vált a legkedvezőbb ajánlattá márciusban, hogy ennél a pénzintézetnél is drágábban lehet hitelt igényelni, mint egy hónappal ezelőtt. A bank a korábbi feltételeknek megfelelő személyi hitelek kamatát 7,99 százalékról 8,90 százalékra emelte. Még ezen jelentős drágulás mellett is a CIB Banké lett a legkedvezőbb ajánlat.

A fenti drágulások a meglévő kölcsönöket nem érintik. A legtöbb személyi hitel a futamidő végéig fix kamatozás mellett érhető el, ez azt jelenti, hogy a kamat és ezáltal a törlesztőrészlet nem módosulhat a hitel lejáratáig.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS