Csábító konstrukció, új lendületet kaphatnak a hazai beruházások

2019. 01. 08., 08:00

Idén új lendületet kaphatnak a céges beruházások a Növekedési Hitelprogram Fix indulásának köszönhetően. A K&H a Növekedési Hitelprogram eddigi eredményeihez hasonlóan az NHP fix kihelyezésében is aktív szerepet kíván vállalni, így a gyorsított, 48 órás hitelbírálati folyamat a 45 millió forint alatti NHP fix kérelmek elbírálására is igénybe vehető.

A Növekedési Hitelprogram közel 4 éves időszaka alatt a K&H mintegy 372,7 milliárd forint összegben összesen 6630 db támogatott hitelszerződést kötött, amelyen belül a szerződések döntő többsége új beruházást vagy a kkv-k működéséhez szükséges forgóeszközt finanszírozott.

„A januártól induló Növekedési Hitelprogram Fix (NHP fix) keretében minimum 3 éves, maximum 10 éves futamidőre, kizárólag új beruházások finanszírozására igényelhető hitel esetében biztosan vonzerőt jelent a kkv-k számára, hogy akár 10 évre, rendkívül kedvező áron, a futamidő alatt változatlan, fix kamattal igényelhetnek hitelt. Várakozásaink szerint így a program újból lendületet adhat a hazai cégek beruházásainak, és az eddig esetleg elhalasztott vagy csak tervezett beruházások megvalósítását előrébb hozhatja” – tájékoztatott Hodina Péter, a K&H Vállalati értékesítési igazgatóság vezetője.

„Folyamatos az érdeklődés az ügyfelek részéről, és napokon belül már az első szerződések is várhatóak. A gyors kiszolgálást támogatja a tavaly bevezetett 48 órás hitelbírálati folyamatunk, amely az NHP fix kérelmek elbírálására is igénybe vehető. Így a 300 millió és 2 milliárd forint közötti éves árbevételű kkv ügyfelek 45 millió forint alatti kérelmei gyorsítósávba kerülnek, ami azt jelenti, hogy az indikatív banki ajánlat elfogadását követően két munkanapon belül megtörténik az igény elbírálása” – hangsúlyozta a szakember.

Az NHP fix keretében hitel és lízing egyaránt igényelhető a cégek igényeihez és az adott beruházáshoz igazodóan, amelynek alsó határa 3 millió forint, felső határa 1 milliárd forint lehet. Emellett a K&H – a belföldi garancia termékeken felül – két garanciaprogramot is kínál, amelyek kombinálhatók az NHP fix keretében igényelt hitelekkel.

Az Európai Beruházási Alappal kötött megállapodások alapján a COSME program 50 százalékos, díjmentes garanciát nyújt a nagyobb kockázatot jelentő kkv-k 45 millió forint alatti hiteleihez, míg az Innovfin program keretében szintén 50 százalékos garancia nyújtására van lehetőség a kis- és középvállalatok, valamint a legfeljebb 499 főt foglalkoztató cégek számára a K+F, illetve innovatív jellegű beruházásaik megvalósításához, maximum 2,4 milliárd forintos hitelösszegig.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS