A koronavírus-járvány negatív hatásai ellenére az utóbbi öt év második legsikeresebb évét zárta 2020-ban az új kihelyezések alapján a CIB Lízing, miközben több területen is erősítette piaci pozícióit. A gyarapodásban kulcsszerep jutott a Növekedési Hitelprogram keretében kihelyezett forrásoknak is.
Eredményesen zárta az évet a CIB Lízing 2020-ban is, az új szerződések összegénél az elmúlt öt év második legmagasabb értékét sikerült elérnie annak ellenére, hogy meg kellett küzdenie a koronavírus-járványból eredő gazdasági visszaesés negatív hatásaival is.
A tavalyi kihelyezések alapján a CIB Lízing a hatodik a magyarországi szolgáltatók rangsorában, a banki hátterű szereplők között pedig az ötödik. A CIB Lízing portfóliója 13 százalékkal növekedett 2020-ban.
„A kiugróan sikeresnek mondható 2019 után a múlt év már vegyesebb képet mutatott a CIB Lízingnél és a teljes piacon is, ahol a finanszírozott összeg hozzávetőleg 14 százalékkal, 640 milliárd forintra csökkent.* A 2020-as számok viszont annak tükrében nagyon is jónak mondhatók, hogy ez a piac általában nagyon megszenvedi a gazdasági válságok időszakait, hiszen a lízingfinanszírozás nagyrészt új beruházásokhoz kötődik” – nyilatkozta a tavalyi eredmények kapcsán Fekete Csaba, a CIB Lízing vezérigazgatója.
A lízingcég erős üzleti aktivitásának köszönhetően a nettó kamatbevétel 7 százalékkal emelkedett tavaly, miközben az új kihelyezéseknél elért marzs 2 és fél százalékról több mint 3 százalékra nőtt. A CIB Lízing az elmúlt évben több területen is növelni tudta piaci súlyát: így például az agrárfinanszírozásban, a gépek lízingjénél és a teljes eszközfinanszírozásban is emelkedett a társaság részesedése.
Az elmúlt év sikereiben kulcsszerep jutott a Magyar Nemzeti Bank Növekedési Hitelprogramjának is. Az NHP fix és az NHP Hajrá! konstrukcióknál összességében a negyedik helyet szerezte meg 2020-ban a társaság, kilenc százalék feletti piaci részesedéssel és 15 milliárd forintnyi beruházásra folyósított új kihelyezéssel. Az NHP keretén belül megkötött szerződések volumene hozzávetőleg 15 százalékkal nőtt a CIB Lízingnél a megelőző évihez képest.
A mikrovállalkozások szegmensében a CIB Csoport által megkötött NHP-szerződések 95 százaléka lízingszerződés volt, ebben a szegmensben a CIB Lízing 20 százalék feletti piaci részesedéssel rendelkezik. Figyelemre méltó emellett, hogy miközben a teljes piacon körülbelül 9 százalék a lízing részesedése az NHP keretében folyósított új beruházásoknak, a CIB Csoportnál jóval magasabb, 14 százalékos ez az arány.
Fekete Csaba szerint a CIB Lízing tavalyi eredményeiből egyértelműen kitűnik, hogy helyes döntésnek bizonyult a társaság stratégiájának 2019. tavaszi újragondolása. Ennek lényege, hogy a CIB Lízing jobban épít a CIB Bank tőkeerejére és keresztértékesítési lehetőségeire, miközben gyorsan és rugalmasan komplex, teljes körű finanszírozási megoldásokat kínál. A CIB Lízing azóta folyamatosan növeli piaci részesedését, javuló portfólióminőség mellett.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.