Elérte a 100 milliót a visszaváltott italos palackok, dobozok és üvegek száma a magyarországi kötelező visszaváltási díjas rendszerben (DRS) – tájékoztatott Szabó Szilvia, a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. (MOHU) gyártói felelősségi rendszerének vezetője.
A biatorbágyi Príma üzletnél tartott sajtótájékoztatón Szabó Szilvia elmondta: pár hét alatt, augusztus közepére már elérte a napi 4–5 milliót a visszavitt italcsomagolások száma. A MOHU célja, hogy az italcsomagolások minimum 90 százalékát visszaváltsák Magyarországon. A MOHU EPR-vezetője kiemelte: a MOHU feladatának tekinti, hogy minden vásárló számára elérhető és kényelmes megoldást kínáljon a palackvisszaváltás területén. Ennek érdekében fejlesztik és bővítik a hálózatot, amelynek rendszerében már több mint 3 ezer automata és közel ezer kézi visszaváltó működik az országban, és számuk folyamatosan bővül. „A cél, hogy a következő években elérjük a napi 6–7 milliós visszaváltási mennyiséget.”
Fodor Attila, a CBA kommunikációs igazgatója elmondta „a fogyasztók fogékonyak az edukációra, tudatában vannak a visszaváltási lehetőségeknek, ismerik és aktívan használják is a rendszert”.
A visszaváltó automaták működését Till Attila műsorvezető, a MOHU nagykövete mutatta be az eseményen. Beszélt arról, hogy öttagú családban él, így bőven felgyülemlenek náluk a visszaváltani való palackok, ezért családja már rutinos a visszaváltásban. (MTI)
A képen Fodor Attila, a CBA kommunikációs igazgatója (b), Ozoli Gábor, a MOHU szóvivője (b2), Szabó Szilvia, a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. gyártói felelősségi rendszerének vezetője (b3) és Till Attila műsorvezető, a MOHU nagykövete a biatorbágyi Príma üzlet visszaváltó automatájánál, a REpontnál tartott sajtótájékoztatón 2024. augusztus 13-án. (Fotó: MTI/Bruzák Noémi)
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.