Bérek az EU-ban: csak a bolgár átlagkereset volt alacsonyabb a magyarnál 2023-ban

2024. 11. 08., 11:45

2023-ban az Európai Unióban a teljes munkaidős foglalkoztatásra vetített éves bruttó átlagkereset 37 900 euró volt, ez 6,5 százalékos növekedést jelent a 2022-es 35 600 euróhoz képest – tájékoztatott az Eurostat.

A december végi 383 forintos euró-árfolyammal számolva a 2023-as „uniós átlagkereset” meghaladta a 14,5 millió forintot.

A tagállamok közül az éves átlagkereset Luxemburgban (81 100 euró), Dániában (67 600 euró) és Írországban (58 700 euró) volt a legmagasabb; az Eurostat által közzétett lista végén Bulgária (13 500 euró), Magyarország (16 900 euró) és Görögország (17 000 euró) áll.

Éves átlagkeresetek az EU-ban (kerekítés nélkül, teljes munkaidő, euró):

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 14., 11:10
Az együttműködés a befektetések terén kulcsfontosságú, szinte mindenki olyan partnert keres, akivel meg tudja osztani a kockázatokat, az erőforrásokat és a szakértelmet – állapítja meg „Energy Transition Investment Outlook: 2025 and Beyond” kutatásában a KPMG.
2025. 04. 14., 18:20
Az adóellenőrök országszerte ellenőrzik a húsvéti ünnepkörhöz kapcsolódó termékek árusítóit az üzletekben, piacokon, kitelepüléseken és az online térben. A revizorok elsősorban a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgépek szabályszerű üzemeltetését, az alkalmazottak bejelentését, valamint a forgalmazott áruk eredetét vizsgálják.
2025-04-11 18:20:00
A magyar űripari és technológiai vállalatok, kutatóintézetek és akadémiai szereplők számára 1,5 millió eurós pályázati lehetőség nyílik, amely hozzájárulhat a szektor fejlődéséhez és nemzetközi integrációjához – jelentette be Szolnoki Szabolcs, a Nemzetgazdasági Minisztérium technológiáért felelős helyettes államtitkára.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem sokkal a lakásbiztosítási kampány után máris látszanak a legfontosabb piaci változások. Az ügyfelek jobb szolgáltatásokat és akár jelentősen alacsonyabb díjakat érhetnek el, ha legalább annyira figyelnek a lakásbiztosításukra, mint a kgfb-re. Erre Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója szerint óriási szükség is van, hiszen sokan akár 10 évig érintetlenül hagyják a meglévő biztosításukat, ami idővel alkalmatlanná válik arra, hogy fedezze a károk mai helyreállítási költségeit. További tanulság, hogy évi pár ezer forinttal többért milyen remek kiegészítő szolgáltatásokhoz lehet hozzáférni.
Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS

A paksi atomerőmű bővítésének keretében megkezdődött a hatodik blokkhoz szükséges reaktortartály gyártása Oroszországban, és ezzel párhuzamosan az ötödik blokk turbinájának első elemeit is gyártani kezdték Franciaországban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.