Itt találod az összes cikket a „eurózóna” témában!
Bár az előző hónaphoz képest átlagosan 0,6 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak az eurózónában, az átlagos éves infláció a márciusival egyező szinten, 2,4 százalékon maradt az Eurostat első becslése szerint.
A februári 2,6 százalék után márciusban 2,4 százalékra csökkent az átlagos infláció az Eurózónában az Eurostat első becslése szerint.
A decemberi 2,9 százalék után 2024. januárban 2,8 százalékos volt az átlagos éves infláció az eurózónában az Eurostat gyorsbecslése szerint.
Az elemzők stagnálásra számítottak.
A szeptemberi 4,3 százalékról októberben 2,9 százalékra csökkent az éves infláció az eurózónában.
A júniusi 5,5 százalék után júliusban 5,3 százalékos volt az éves infláció az eurózónában.
Az áprilisi 7,0 százalék után májusban már „csak” 6,1 százalékos volt az éves szintű infláció az eurózónában.
A februári 8,5 százalék után márciusban már csak 6,9 százalékos volt az éves infláció az eurózónában – tájékoztatott az Eurostat.
A januári 8,6 százalék után februárban 8,5 százalékos volt az átlagos éves infláció az eurózónában – tájékoztatott az Eurostat.
Az augusztusi 9,1 százalék után szeptemberben átlagosan 10,0 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak az eurózónában – tájékoztatott az Eurostat.
A 2021. decemberi 5,0 százalék után januárban 5,1 százalékos volt az átlagos éves infláció az EU közös pénzt használó tagállamaiban – tájékoztatott az Eurostat.
Realista elképzelések szerint 2024-2026 körül történhet meg Románia átállása az euróra.
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.