A januári 8,6 százalék után februárban 8,5 százalékos volt az átlagos éves infláció az eurózónában – tájékoztatott az Eurostat.
Az „élelmiszer, ital, dohány” termékcsoportban 15,0 százalékos volt az átlagos fogyasztóiár-emelkedés, az energia (a januári 18,9 százalék után) már „csak” 13,7 százalékkal drágult, a szolgáltatások átlagosan 4,8 százalékkal kerültek többe, mint 2022 februárjában.
Luxemburgban már 5 százalék alatti volt a ráta (4,8 százalék), Spanyolországban 6,1, Belgiumban és Görögországban 6,5 százalékos éves áremelkedést mértek februárban. A közös pénzt használó tagállamok közül a legmagasabb inflációval a balti államok küzdenek: Lettországban 20,1, Észtországban 17,8, Litvániában 17,2 százalékos volt az átlagos éves drágulás. Szlovákia 15,5 százalékkal „csúszott le a dobogóról”.
A februári magyar adatokat március 8-án teszi közzé a KSH. A 25,7 százalékos januári ráta toronymagas Európa-bajnok volt.
Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.
Instabilnak minősítette a zaporizzsjai atomerőműnél kialakult helyzetet Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség főigazgatója, miután szeptember 4-én felkereste a létesítményt, ugyanakkor kifejezte reményét, hogy előrelépés történik az erőmű biztonságának szavatolása terén.