Itt találod az összes cikket a „atomenergia” témában!
Valószínűleg egyszer és mindenkorra megoldja egy állam összes nukleáris hulladékának tárolási problémáját az a grandiózus európai létesítmény, ami rendkívüli mélységbe süllyeszti el a sugárzó anyagokat – gyakorlatilag örökre.
Reneszánszát éli az atomenergia, 2025-ben rekordtermelés várható, világszerte 70 gigawatt új kapacitás épül – áll a Nemzetközi Energiaügynökség jelentésében.
A két technológiai óriás jelentős befektetéseket jelentett be a kis moduláris reaktorok (SMR-ek) területén, hogy tiszta energiát biztosítsanak energiaigényes mesterséges intelligencia rendszereik működtetéséhez.
Valós körülmények között is tesztelhetővé vált az az atomreaktor, ami a hagyományos atomerőmű technológiákhoz képest apró méretben, víz felhasználása nélkül termel villamosenergiát.
A magyar felnőttkorú lakosság a földgázhasználat csökkentését, ezzel szemben a nap- és szélenergia fokozott használatát szorgalmazza – olvasható az Ipsos felmérésében.
Az atomenergia és a megújuló energiaforrások 2050-re kiszoríthatják a fosszilis tüzelőanyagokat – írja legfrissebb tanulmányában az IEA.
Az európai klímavédelmi célok eléréshez szükség van az atomenergiára – mondta Yves Desbazeille, a nucleareurope főigazgatója Pakson.
Fontos, hogy az atomenergia semmilyen módon ne váljon áldozatává az ukrajnai háború miatt kialakult politikai válságnak és vitáknak, e nélkül ugyanis lehetetlen lenne az energiaellátási krízis megoldása – szögezte le Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter New Yorkban.
Az Európai Parlament képviselői elutasították azt az indítványt, amely megakadályozta volna, hogy a gáz- és atomenergia-ágazatok bizonyos tevékenységei környezeti szempontból fenntarthatónak minősüljenek.
Horvátországban egy nemzeti áramszolgáltató állomáson történt hiba miatt gyakorlatilag pillanatokra voltunk egy, az egész kontinenst sújtó súlyos áramszünettől. A csaknem teljes Európát érintő áramszünet ismételten rávilágított arra, hogy a megújuló források átgondolatlan rendszerbe állítása és az atomerőművek „kötelező zöldpolitikai” leállítása – ami nem szakmai, hanem politika érvek mentén történik – komoly problémákat vet fel – mondta a vasarnap.hu-nak adott interjújában Süli János tárca nélküli miniszter.
Európa-szerte egyre több ország ismeri fel, hogy a zavartalan, klímabarát, megfizethető árú energiaellátás érdekében szükség van az áramtermelésben az atomenergiára. Legutóbb Hollandia és Franciaország döntött új atomerőmű építése mellett.
Az elmúlt napok nemzetközi szakpolitikai fejleményeit Hortay Olivér, a Századvég Gazdaságkutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai Üzletágának vezetője vette sorra.
Lehet, hogy az atomenergia-felhasználás új paradigmájának küszöbén állunk – hívta fel a figyelmet nukleáris szakemberek egy csoportja a The Bridge című folyóiratban.
Elemzők szerint jó kiindulópontot jelent Romániának a Joe Biden vezette washingtoni adminisztrációval kialakítandó kapcsolatokban az a tény, hogy Románia az Amerikai Egyesült Államok segítségével tervezi korszerűsíteni a cernavodai atomerőmű egyes blokkját.
A létesítési engedély megérkezése előtt, 2021 elején elkezdődhetnek a Paks II. atomerőmű földmunkái, miután ehhez az Európai Bizottság megadta hozzájárulását.
Magyarország és Csehország számára is fontos az atomenergia használata – derült ki a Budapesten tartott magyar-cseh üzleti fórumon szerdán.
Továbbra is a Paksi Atomerőmű termeli a legtöbb áramot Magyarországon.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.