Egyszerűsített módon kötnek mezőgazdasági biztosításokat a magyar gazdák

2020. 04. 08., 15:15

Már a tavaszi fagyok megmutatták, mekkora szükség van mezőgazdasági biztosításokra: az április elsején hajnalban mért mínusz 10 fok az ország szinte teljes területén elvitte a kajszi- és az őszibarackot. A Groupama Biztosító egyszerűsítette a mezőgazdasági szerződéskötések folyamatát, hogy ezzel is segítse a gazdákat, akik e hét elejétől pályázhatnak az állami díjtámogatásra is.

Az egyik legnagyobb mezőgazdasági biztosító tapasztalatai szerint évről évre egyre gyakoribbak az extrém időjárási körülmények, melyek koncentráltan idéznek elő a korábbi években megszokotthoz képest jóval nagyobb károkat a mezőgazdaságban is.

Az év egészére vonatkozóan elmondható, hogy továbbra is a lábon álló növényállományokat érintik leginkább a károk: az összes kárbejelentés háromnegyede, és a kifizetett szolgáltatás közel 80 százaléka növénybiztosításokhoz kapcsolódik. Idén már a tavaszi fagyok is nagy károkat okoztak: április 1-jén és 2-án hajnalban sok helyen mínusz 10 fok alá süllyedt a hőmérséklet, ami az ország szinte egész területén elvitte a kajszi- és az őszibarackot, és sok helyen érintette a cseresznye-, meggy- és almaültetvényeket is. Az április 1-től kezdődő tavaszi fagyok esetében egyébként mínusz 2 fok alatt szolgáltatnak a biztosítók.

Egyszerűsödtek a szerződéskötési folyamatok

A tavalyi évhez képest ez idáig nem csökkent a mezőgazdasági szerződéskötések száma, ebben azonban az is szerepet játszik, hogy a Groupama Biztosító a gazdák és saját szakértői egészségének védelmében több olyan változtatást is bevezetett, mely személyes találkozás nélkül is lehetővé teszi a gördülékeny ügyintézést. A járványügyi helyzetre való tekintettel meghozott intézkedésekkel bővítették például a telefonos és az online ügyintézés lehetőségeit, így a gazdák gyakorlatilag személyes találkozás nélkül is meg tudják kötni az egész év gazdálkodására kiható biztosítási szerződéseiket.

 „A jelenlegi helyzetben kiemelten fontosnak tartjuk ügyfeleink és munkatársaink biztonságát, ezért olyan intézkedéseket vezettünk be, melyek a lehető legkevesebb fizikai kontaktussal járnak. Bízunk abban, hogy ezzel is hozzájárulunk ahhoz, hogy minél több gazda tudja benyújtani díjtámogatási igényét az április 6. és május 15. között elérhető egységes kérelem felületére” – mondta Baranyi Szabolcs, a Groupama Biztosító mezőgazdasági üzleti igazgatója.

Idén is van lehetőség az állami díjtámogatásra

A mezőgazdasági biztosítások kötését továbbra is ösztönzi az állami díjtámogatás, melyre idén április 6. és május 15. között pályázhatnak a gazdálkodók. A díjtámogatott növénybiztosítások népszerűségét jellemzi, hogy az elmúlt években másfélszeresére nőtt az ilyen módon megkötött növénybiztosítások száma. A Groupama Biztosító az elmúlt évek tapasztalatai alapján megújította mezőgazdasági szolgáltatásait, melynek eredményeképpen a teljes mezőgazdasági vertikum számára a legkorszerűbb növény-, állat-, valamint vagyon- és felelősségbiztosításokat kínálja.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS