Duplájára nőtt az utasbiztosítások iránti kereslet

Duplájára nőtt az utasbiztosítások iránti kereslet
2023. 01. 31., 16:44

Fokozódott a magyarok utazási kedve a téli szezonban. A tavaly december eleje óta eltelt másfél hónapban több mint 21 ezer utasbiztosítást kötöttek az utazás előtt állók, ami 85 százalékos emelkedést jelent éves összevetésben – közölte saját adatai alapján a Netrisk.hu. Az utasbiztosítások átlagdíja több mint 10 százalékkal, 11 ezer forint alá csökkent a tavalyi hasonló időszakhoz képest.

Jelentősen nőtt a magyarok utazási kedve az ünnepeket is felölelő tavaly december elejétől január közepéig tartó téli utazási időszakban a Netrisk.hu saját, utasbiztosítási adatai szerint.  A szóban forgó másfél hónapban több mint 21 ezer utasbiztosítást kötöttek az utazók, ez 85 százalékos növekedést jelent éves összevetésben. A díjak kedvező irányba változtak, egy-egy utasbiztosítás átlagdíja ugyanis 11 ezer forint alá süllyedt, ami 12 százalékkal marad el az egy évvel korábbi összegtől.

Az átlagdíjcsökkenésben ugyanakkor szerepet játszott, hogy a mostani szezonban rövidebb időszakra, kevesebb mint 6 napra kötötték az utasbiztosításokat, szemben a tavalyi téli utazási szezonra jellemző majdnem 7 nappal. A Netrisk.hu adataiból látható az is, hogy az ünnepek alatt kiugróan magas volt a kereslet: december 1-je és 23-a között napi átlagban 355 utasbiztosítást kötöttek az érintettek, a két ünnep között 75 százalékkal többet, 618 darabot, majd január első két hetében 548 szerződés született.

2022. december 1-jétől december 23-áig több mint 8 ezer utasbiztosítást kötöttek az utazók, ez a szám az ünnepek között és januárban sem csökkent: karácsony és szilveszter között közel 5 ezren, míg január első felében még a decemberi számot is meghaladva, több mint 8200-an biztosították be magukat utazás előtt.

Besnyő Márton, a Netrisk.hu ügyvezető igazgatója a friss számokat kommentálva elmondta: „Az utasbiztosítási kedv növekedése többek között annak köszönhető, hogy egy évvel korábban a koronavírus-járvány utóhatásai miatt még sokan lemondtak a külföldi utazásról. Emellett az utasbiztosítások számának kiugró, 85 százalékos emelkedéséhez hozzájárult, hogy tudatosabbak a külföldre utazók, vagyis felkészülnek egy előre nem látható eseményre. Például repülőjárat-törlésre, sípályán történt balesetre, egy hirtelen jövő rosszullétre vagy éppen végtagsérülésre, amelyek komoly anyagi kiadást jelenthetnek. Az utasbiztosítások az esetleges kezelés összegéhez és az utazáshoz kapcsolódó kiadáshoz viszonyítva is marginális tételt jelentenek.”

Hozzátette azt is, hogy az utasbiztosítások között mind a díjakban, mind a kapcsolódó szolgáltatásokban van különbség, ezért érdemes körültekintően választani. Például síeléshez kötött biztosításnál mindenképp legyen a konstrukcióhoz síbalesetre vonatkozó fedezet.

Minden ötödik utas trópusi országot választott

A Netrisk.hu összefoglalójából kiderül, hogy bár Európában síszezon van, jelentős azoknak az aránya, akik olyan helyre utaztak, ahol most van nyár. Minden ötödik utazó egzotikus, kifejezetten meleg éghajlatú országba utazott a karácsonyi szezonban. Közel 4 ezren – az utasbiztosítást kötők majdnem 20 százaléka – választottak olyan desztinációt, amely a Ráktérítőtől az Egyenlítő felé délre, azaz forró vagy trópusi övezetbe tartozik.

Az utasbiztosítást kötők közül a korcsoportokat nézve a legtöbb biztosítást a mostani téli utazási szezonban a 45-54 év közöttiek kötötték, akik átlagosan 5 napra utaztak el és az utasbiztosításért 10 683 forintot fizettek. Szembetűnő, hogy a leghosszabb utazások vagy a fiatalabb (0-24 év közötti) vagy az idősebb (65+) generációhoz kötődnek: előbbi átlagosan 7,8 napra, utóbbi még ennél is többre, 9,6 napra biztosította be magát.

Az utazók többsége legfeljebb három nappal az utazás előtt kötötte meg a biztosításokat, a kötések 85 százaléka esik ebbe a kategóriába, az összes kötés negyede pedig az utazás napján történt, vagyis jelentős azoknak a száma, akik közvetlenül az indulás előtt léptek.  

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS