Duplájára nőtt az utasbiztosítások iránti kereslet

Duplájára nőtt az utasbiztosítások iránti kereslet
2023. 01. 31., 16:44

Fokozódott a magyarok utazási kedve a téli szezonban. A tavaly december eleje óta eltelt másfél hónapban több mint 21 ezer utasbiztosítást kötöttek az utazás előtt állók, ami 85 százalékos emelkedést jelent éves összevetésben – közölte saját adatai alapján a Netrisk.hu. Az utasbiztosítások átlagdíja több mint 10 százalékkal, 11 ezer forint alá csökkent a tavalyi hasonló időszakhoz képest.

Jelentősen nőtt a magyarok utazási kedve az ünnepeket is felölelő tavaly december elejétől január közepéig tartó téli utazási időszakban a Netrisk.hu saját, utasbiztosítási adatai szerint.  A szóban forgó másfél hónapban több mint 21 ezer utasbiztosítást kötöttek az utazók, ez 85 százalékos növekedést jelent éves összevetésben. A díjak kedvező irányba változtak, egy-egy utasbiztosítás átlagdíja ugyanis 11 ezer forint alá süllyedt, ami 12 százalékkal marad el az egy évvel korábbi összegtől.

Az átlagdíjcsökkenésben ugyanakkor szerepet játszott, hogy a mostani szezonban rövidebb időszakra, kevesebb mint 6 napra kötötték az utasbiztosításokat, szemben a tavalyi téli utazási szezonra jellemző majdnem 7 nappal. A Netrisk.hu adataiból látható az is, hogy az ünnepek alatt kiugróan magas volt a kereslet: december 1-je és 23-a között napi átlagban 355 utasbiztosítást kötöttek az érintettek, a két ünnep között 75 százalékkal többet, 618 darabot, majd január első két hetében 548 szerződés született.

2022. december 1-jétől december 23-áig több mint 8 ezer utasbiztosítást kötöttek az utazók, ez a szám az ünnepek között és januárban sem csökkent: karácsony és szilveszter között közel 5 ezren, míg január első felében még a decemberi számot is meghaladva, több mint 8200-an biztosították be magukat utazás előtt.

Besnyő Márton, a Netrisk.hu ügyvezető igazgatója a friss számokat kommentálva elmondta: „Az utasbiztosítási kedv növekedése többek között annak köszönhető, hogy egy évvel korábban a koronavírus-járvány utóhatásai miatt még sokan lemondtak a külföldi utazásról. Emellett az utasbiztosítások számának kiugró, 85 százalékos emelkedéséhez hozzájárult, hogy tudatosabbak a külföldre utazók, vagyis felkészülnek egy előre nem látható eseményre. Például repülőjárat-törlésre, sípályán történt balesetre, egy hirtelen jövő rosszullétre vagy éppen végtagsérülésre, amelyek komoly anyagi kiadást jelenthetnek. Az utasbiztosítások az esetleges kezelés összegéhez és az utazáshoz kapcsolódó kiadáshoz viszonyítva is marginális tételt jelentenek.”

Hozzátette azt is, hogy az utasbiztosítások között mind a díjakban, mind a kapcsolódó szolgáltatásokban van különbség, ezért érdemes körültekintően választani. Például síeléshez kötött biztosításnál mindenképp legyen a konstrukcióhoz síbalesetre vonatkozó fedezet.

Minden ötödik utas trópusi országot választott

A Netrisk.hu összefoglalójából kiderül, hogy bár Európában síszezon van, jelentős azoknak az aránya, akik olyan helyre utaztak, ahol most van nyár. Minden ötödik utazó egzotikus, kifejezetten meleg éghajlatú országba utazott a karácsonyi szezonban. Közel 4 ezren – az utasbiztosítást kötők majdnem 20 százaléka – választottak olyan desztinációt, amely a Ráktérítőtől az Egyenlítő felé délre, azaz forró vagy trópusi övezetbe tartozik.

Az utasbiztosítást kötők közül a korcsoportokat nézve a legtöbb biztosítást a mostani téli utazási szezonban a 45-54 év közöttiek kötötték, akik átlagosan 5 napra utaztak el és az utasbiztosításért 10 683 forintot fizettek. Szembetűnő, hogy a leghosszabb utazások vagy a fiatalabb (0-24 év közötti) vagy az idősebb (65+) generációhoz kötődnek: előbbi átlagosan 7,8 napra, utóbbi még ennél is többre, 9,6 napra biztosította be magát.

Az utazók többsége legfeljebb három nappal az utazás előtt kötötte meg a biztosításokat, a kötések 85 százaléka esik ebbe a kategóriába, az összes kötés negyede pedig az utazás napján történt, vagyis jelentős azoknak a száma, akik közvetlenül az indulás előtt léptek.  

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 03. 20., 16:40
Nem jellemezte magas cégfluktuáció a faipari szektort 2022-ben, alapvetően stagnált az itt működő cégek száma. Az egyéni vállalkozók köre tavaly közel 100 fővel tovább csökkent. A jövő rövidtávon várhatóan nem hoz jelentős kiugrást, 2023-ban csökkenő cégszámmal érdemes számolni – írja elemzésében az Opten.
2023. 03. 14., 13:43
Tíz év alatt sikerült egy marginális szereplőnek számító magyar kisvállalatból Magyarország elsőszámú fejvadász cégét felépíteni – mondta az Üzletemnek dr. Molontay Patrik, a HumanField Vezető- és Specialistakiválasztó Kft. ügyvezető igazgatója és Executive-üzletágvezetője.
2023-03-21 15:13:00
A magyar rendszerváltást követő privatizációs tranzakciókba csöppenő hazai ügyvédeknek a 90-es évek közepén még újdonság volt, ma azonban már csak egyszerű technikai feladat egy cégfelvásárlást célzó tranzakció előtt az eladásra kínált társaság vagy üzletág (együtt: a céltársaság) „átvilágítása”. Ezt az amerikai jogi zsargonban a latinból kölcsönzött „due diligence”-nek nevezik, amely szószerint „kellő gondosságként” fordítható magyarra, de a fúziós ügyekre szakosodott magyar ügyvédek is inkább a latin megnevezést használják. A legfontosabb tudnivalókat dr. Papp Álmos, a Bán, S. Szabó, Rausch & Partners versenyjogi csoportjának vezetője foglalja össze.
2023-03-21 14:13:30
A hazai nagyvállalatok idén nem várnak árbevétel- és profitnövekedést. A cégek több mint egy éve csökkenő profittal számolnak, ami most negatív rekordot ért el, emellett az árbevétel várt változása is negatív előjelű – derül ki a K&H nagyvállalati növekedési index legutóbbi eredményeiből.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Miért és hogyan érdemes különbséget tenni vállalkozás és női vállalkozás között? Hogyan segítheti ez a szekció a VOSZ-on belül a hazai társas vállalkozások női vezetőit és dolgozóit? Mi az, amit egy női vállalkozás csípőből tud, de a cégeknek – még a nagyobbaknak is – még mindig tanulni kell? A szövetség legújabb szervezetét, a Női Vállalkozói Szekciót az elnök, Lakatosné Lukács Zsuzsanna mutatja be.
Mire számíthatnak a hazai vendéglátók és a szálláshely-szolgáltatók 2023-ban? Melyek az ágazat legfőbb problémái és kiugrási lehetőségei, mely régiók reménykedhetnek leginkább jó eredményekben? Hogyan támogatja a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége az ágazat szereplőit? A kérdésekre Duska Sándor, az Idegenforgalmi, Szálláshely-szolgáltatók és Vendéglátó-ipari szekció elnöke válaszol.
2022. 11. 29., 23:30
epizód: 2022 / 12   |   hossz: 24:09
Étvágygerjesztő sikertörténetet tálalunk fel a vendéglátóiparból. Az encsi Anyukám mondta titkát elsősorban nem az olaszos hangulatban, hanem a hazai alapanyagokban, a család- és vendégszeretetben kereshetjük. Dudás Szabolcs, az étterem egyik vezetője arról is beszél, hogy miként lett a főzés szeretetéből, átgondolt stratégiával, üzleti vállalkozás. A sztori 1995-ben egy olaszországi pizzakóstolós utazással kezdődött, és ma már a kiváló helyeknek járó Bib Gourmand-díjnál tart.

  Rovathírek: GUSTO

Nekem nagyon tetszik, annyira, hogy kiálltam mellette főszerkesztőnkkel szemben is, aki szerint csak szokványos ipari képlettel van dolgunk.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS