Akár hatmillió forintot is kifizethet az a síelő, aki nem köt utasbiztosítást és külföldi pályán szenved balesetet.
Alegtöbb síbalesetet esés okozza, de a pályán való ütközés sem ritka. A cég adatai szerint a jellemző sérülések közé tartozik a lábszártörés, a keresztszalag-szakadás, valamint a vállat, hátat és kezet érő ficamok, rándulások.
Egy konkrét esetet nézve, ha például Ausztriában kijelölt pályán síelés közben elesik valaki és lábszártörést szenved, csak a helikopteres mentés 2,2 millió forintba kerül. Az orvoshoz szállítás további 66,5 ezer forint, a sürgősségi orvosi ellátás 3,2 millió forint, a gyógyszer 52,5 ezer forint, a beteg Magyarországra szállítása pedig 338 ezer forint.
Az európai egészségkártya nem helyettesíti az utasbiztosítást, így nem téríti meg a hegyi mentés és a szállítás költségeit sem, és a turistaközpontokban működő egészségügyi intézmények közül nem mindegyik fogadja el.
Nem mindegy, hogy milyen típusú utazásbiztosítást választ valaki, léteznek kifejezetten a téli sportolási igényekre szabott opciók. Ezeken belül is különbséget kell tenni a kijelölt pályán síelő hobbisportolóknak, a pályán kívül mozgóknak, illetve a versenysportolóknak szóló szolgáltatások között.
Utasbiztosítást kötni az utazás előtt akár 2 órával is lehet online néhány perc alatt. (MTI)
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.