185 ezer forintért is kötöttek utasbiztosítást júliusban

2022. 08. 11., 10:21

A júliusban megkötött utasbiztosítások több mint kétharmada tengerparti nyaralásra szólt. A legnépszerűbb úti cél Horvátország volt, a legdrágább biztosítás pedig meghaladta a 180 ezer forintot – derül ki a Bank360.hu utazási indexéből.

Június után júliusban is a tengerparti országok voltak a külföldi útjukhoz utasbiztosítást kötő magyarok elsődleges célpontjai. A Bank360.hu kalkulátorát használók csaknem 70 százaléka tengerparti nyaralásra biztosította be magát. A legnépszerűbb úti cél Horvátország volt, ahová a biztosítások több mint egyharmada szólt. Olaszország volt a második legnépszerűbb célpont, és tőle Görögország sem maradt el sokkal.

A Bank360.hu utazás indexe szerint a megkötött biztosítások közel 60 százaléka ebbe a három országba szólt júliusban. A negyedik és ötödik legnépszerűbb ország Ausztria és Spanyolország volt.

A tengerpartra utazók aránya a csaknem 10 százalékkal nőtt az előző hónaphoz képest. A városnéző kirándulásokra júliusban 23 százalék kötött biztosítást, a fennmaradó szerződők üzleti úton vagy más célú utazáson vesznek vagy vettek részt a kalkulációk alapján. A biztosítást kötők 31 százaléka repülővel utazott, 56 százalékuk pedig az autót jelölte meg választott járműként, utóbbi kiugró arányát magyarázza a horvát tengerpart elsősége. Buszt, vonatot vagy egyéb utazási módot 13 százalékuk használt.

A legolcsóbb biztosítás pár száz, a legdrágább közel 185 ezer forintba került

A biztosítás összege nagyban függ az úti céltól, az utazás módjától és a tervezett programoktól is. Így fordulhatott elő, hogy egy egynapos városnéző kirándulás például a szomszédos Ausztriába akár 500 forint alatti összegért is biztosítható.

Más a helyzet, ha egy többhetes utat tervezünk a tengerentúlra. Egy hathetes amerikai nyaralás biztosítása például közel 185 ezer forintba került egy háromtagú családnak. (Ez azonban váratlan helyzetben szükségessé váló egészségügyi ellátás biztosítása érdekében nélkülözhetetlen lehet az USÁ-ban.) Átlagosan 11 130 forintért kötöttek biztosítást az utazók a Bank360.hu oldalán keresztül.

Csökkent az utazások hossza, a biztosítást az utolsó napokra hagyjuk

Júniushoz képest csökkent az utazások átlagos hossza. Az előző hónapban 8,3 nap volt az átlag, júliusban viszont csak 7,8. Az előző hónapokhoz képest abban nem történt változás, hogy a biztosítás megkötését sokan az utolsó napokra hagyják. Volt azonban olyan szerződő is, aki nyolc hónappal előbb megkötötte a biztosítását egy jövő tavaszra tervezett utazáshoz.

Az eszközöket tekintve a biztosítások 54 százalékát számítógépen kötötték meg, a fennmaradó 46 százalékot pedig mobiltelefonon.

(Fotó: Szerdahelyi Csaba)

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS