11 milliárd forinttal túljegyezték a KÉSZ Csoport kötvényeit

2021. 11. 16., 18:30

Az idén júniusi 22 milliárd forint után most 11 milliárd forint értékű kötvényt bocsátott ki a KÉSZ Holding Zrt. A hétfői aukció túljegyzéssel zárult, az intézményi befektetők végül 3,89 százalékos éves átlagos hozammal vásárolták meg a fix kamatozású, 10 éves futamidejű amortizálódó kötvényeket. A 11 milliárd forintos friss tőkét a KÉSZ Csoport elsősorban az építőipari kapacitásai bővítésére és hatékonyságnövelésre, valamint ingatlanfejlesztési portfóliójának bővítésére fordítja.

Sikeresen zárult a KÉSZ Holding Zrt. második körös kötvénykibocsátása: a vállalat a Magyar Nemzeti Bank Növekedési Kötvényprogramjának keretében ezúttal 10 milliárd forint értékben kínált fel kötvényeket. A hétfői kötvényaukción a befektetők mintegy 12,3 milliárd forint értékben adtak be ajánlatot, ami meghaladta a felajánlott mennyiséget és végül 11 milliárd forint értékben túljegyezték a kötvényeket.

Az intézményi befektetők 220 darab, egyenként 50 millió forint névértékű, fix kamatozású, 10 éves futamidejű, az ötödik évtől amortizálódó kötvényt vásároltak meg 3,89 százalékos éves átlagos hozammal, míg a kupon mértéke 4,1 százalék. A kötvénykibocsátás megszervezésében befektetési szolgálatóként az OTP Bank vett részt.

A Magyar Nemzeti Bank a 2019-ben elindult Növekedési Kötvényprogram (NKP) során 1550 milliárd forint keretösszegben a nem pénzügyi vállalatok által kibocsátott, jó, minimum B+ minősítéssel rendelkező kötvényeket vásárol. A jegybank célja, hogy a hazai vállalatok a bankhitelek mellett megfelelő mértékben támaszkodjanak más finanszírozási formákra is.

A tranzakcióhoz szükség volt a vállalat és a kibocsátandó kötvények ismételt minősítésére is. A Scope Hamburg GmbH október 29-i közzétételi dátummal megerősíttette a KÉSZ Holding Zrt. mint kibocsátó BB stable hitelminősítését és a második körös vállalati kötvényre is kiterjesztette az első kötvény BB stable minősítését. Ezzel a hazai építőipar legjobb vállalati minősítését mondhatja magáénak a KÉSZ Csoport.

A minősítő kiemelte, hogy a KÉSZ Holding és a Kötvény esetében is stabil kilátásokat állapított meg, a korábbiakban kiemelt pozitív tényezőkön felül megjegyzi, hogy a vállalatcsoport árbevétele és eredményessége is jelentősen javult a 2020-as évben és ezt támasztják alá 2021-es féléves gazdálkodási beszámolói is, valamit pozitívan értékeli a 2022-re és 2023-ra látható már leszerződött munkák magas arányát is.

„A második sikeres kibocsátásból befolyó új forrásokat a KÉSZ Csoport elsősorban az építőipari kapacitásai bővítésére és hatékonyságnövelésre, valamint ingatlanfejlesztési portfóliójának bővítésére fordítja” – mondta Vida Tamás, a KÉSZ Csoport vezérigazgatója.

A KÉSZ Csoport 2020-ban konszolidált szinten rekord árbevételt könyvelt el és 2021-ben is kétszámjegyű növekedést prognosztizál.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-31 19:35:00
Közel akkora áremelkedést hozott az első két hónap rekordkereslete a fővárosi ingatlanpiacon, mint amit előtte egy teljes év alatt regisztráltak a Duna House szakértői. A használt ingatlanok négyzetméterenkénti átlaga Budapesten 6 százalékos drágulást követően megközelítette az 1 millió forintot, de Rákosmentén, Pestszentlőrincen, Pestszentimrén és Soroksáron még akadnak megfizethetőbb lokációk.
2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS