Varga Mihály: 3 százalék alá süllyedhet a munkanélküliség

2019. 05. 03., 16:05

A magyar gazdaság a következő években is uniós átlag feletti növekedési pályán marad, melyhez stabil államháztartás és csökkenő államadósság társulnak – jelentette ki Varga Mihály a 2019-2023-ra vonatkozó Konvergencia Programot bemutató sajtótájékoztatón.

A pénzügyminiszter kiemelte: a gazdaságpolitikai intézkedések középpontjában továbbra is a magyar családok támogatása és a gazdasági növekedés fenntartása áll.

Tavaly soha nem látott mértékben, 4,9 százalékkal bővült a magyar gazdaság teljesítménye, az államháztartási hiány a vártnál alacsonyabban, 2,2 százalékban teljesült, míg a munkanélküliségi ráta a 2010-es 11 százalék feletti értékről 3,6 százalékra mérséklődött – idézte fel Varga Mihály.

Mint mondta: a kormány célja, hogy a magyar gazdaság teljesítménye továbbra is tartósan magas szinten, legalább két százalékponttal az uniós átlag felett alakuljon. A hiánypálya megegyezik a korábban jelzettekkel, a GDP-arányos hiánycél idén 1,8 százalék, jövőre 1,5 százalék lesz, 2023-ra pedig elérhető a nullás egyenleg.

Ezzel párhuzamosan folytatódik az államadósság arányának további, fokozatos csökkentése is, így a kormányzati ciklus végére érdemben 60 százalék alá kerülhet. A magyar gazdaság erősödésének kulcsa a versenyképesség folyamatos javítása, ezzel összhangban az adópolitika célja változatlanul a munkát terhelő adók és a vállalkozások közterhének csökkentése, az adóbeszedés hatékonyságának növelése, illetve az adórendszer egyszerűsítése.

Az új típusú foglalkoztatáspolitikai intézkedések eredményeként még több ember térhet vissza a munka világába, így a munkanélküliségi ráta már jövőre is akár 3 százalék alá süllyedhet. Mindeközben kiemelt helyen szerepel a gyermeket nevelő családok és fiatal házasok támogatása – hangsúlyozta Varga Mihály.

2013 és 2018 között a magyar gazdaság több mint 20 százalékkal növekedett, ez közel kétszerese az uniós átlagnak. A hazai foglalkoztatási ráta közel van a 70 százalékhoz, a munkanélküliek aránya pedig az ötödik legalacsonyabb a tagállamok között – mondta a pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkár. Balogh László kiemelte: a versenyképességet szem előtt tartó növekedési politika az elkövetkezendő években az egyes mutatók kedvező alakulása mellett a gazdaság számos területére érdemi hatással lesz.

A Konvergencia Program itt olvasható.

Pénzügyminisztérium

LETÖLTHETŐ DOKUMENTUMOK

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-10-03 09:09:44
Több nagybank csökkentette az elmúlt hetekben a kamatait, így a lakáshiteleknél egyre több ajánlatot találhatunk 10 százalék alatti kamattal, de van már 8 százaléknál kisebb is. A folytatás azonban göröngyösebbé is válhat – derül ki a Bank360.hu elemzéséből.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem drága a csapatépítés, ha a dolgozók napi béréhez viszonyítjuk, de nem az étel, az ital és maga az esemény a fontos, hanem az, hogy mit hozunk ki a résztvevőkből. A látens távozóktól az elkerülhető fluktuáción át a jutalmazás-elismerés egyensúlyáig – íme, a recept ahhoz, hogy egy nyelvet beszéljen dolgozó és munkáltató. A következetes, tervszerű vállalati fejlődéshez vezető útról Kalmár Pétert, az [eureka] Consulting & Games alapító-vezérigazgatóját kérdeztük.
Egy igazán kreatív szakács, Szatmári Ferenc, alias Főzelékes Feri elárulja, hogyan építi forradalmi megoldásokkal a vállalkozását. A hartai gasztroblogger és influenszer több szakácskönyvvel a háta mögött, unokatestvérével közösen hívta életre a HIPPEACE főzelékbárt, amelynek alapjait a vásárlók is segítenek lerakni, közösségi finanszírozással. Ez az a helyzet, amikor a kedves vendég a receptet is hazaviheti az étteremből, de bőven van még újítás, amivel a franchise-ban szintén gondolkodó szakács előállt. Vigyázat, étvágygerjesztő epizód!
2023. 08. 06., 10:25
epizód: 2023 / 12   |   hossz: 28:19
Vajon hogyan vizsgázunk napjainkban stresszkezelésből és időmenedzsmentből – pont akkor, amikor a karrierünkre gazdasági nehézségek lehetnek hatással? Hogyan segíthet ezen az irányított játék, az ún. gamifikált fejlesztési folyamat, és hogyan gyógyít vele munkahelyi közösségeket, döntéshozó stratégiákat, karrier és magánélet egyensúlyában keletkezett zavarokat a „Mit játsszunk?” vlog egyik vezetője, Győri-Nádai Réka? A kreatív szakembert a vállalati soft skill tréningek és a játszva megoldható céges folyamatok sajátosságairól is faggattuk.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS