Milyen részvényekből érdemes feltankolni a BÉT-en?

2019. 02. 05., 12:15

Iránykeresésre számítanak kedden a Budapesti Értéktőzsdén az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője elmondta, hogy hétfőhöz hasonlóan, miután az ázsiai piacok a holdújév miatt zárva vannak és a határidős indexekből sem lehet következtetéseket levonni, iránykereséssel indulhat a kereskedés a magyar tőzsdén.

Az elemző szerint a kereskedést a nemzetközi hangulat határozhatja meg. Egyedi vállalati hírek nyomás alatt tarthatják a hangulatot, az Infineon csökkentette a 2019-es árbevétel várakozását, az AMS, az Apple egyik beszállítója pedig felfüggesztette osztalékfizetését.

Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szintén iránykeresésre, enyhe emelkedésre számít a magyar részvénypiacon. Az amerikai tőzsde emelkedett hétfőn, de az európai piacon mérsékelt lehet a jókedv, és a technikai kép szerint sem várható nagyobb emelkedés.

Az elemző közölte: hétfőn kissé bizonytalanul mozgott a magyar részvényindex, amely elsősorban az OTP ismételt árfolyamcsökkenésének volt betudható. A következő napokban is folytatódhat a sávozó mozgás a bankpapír piacán a 11 200-11 850 forintos tartományban.

A Mol esetében 3350 forintnál húzódik fontos ellenállási szint, ahol az emelkedés elakadhat. A Richter piacán 5600 forint közelében látható kedvező vételi lehetőség, míg a Magyar Telekom meghatározó támasz közelében mozog, a 465 forintos szint letörése esetén negatív korrekció indulhat.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 116,37 pontos, 0,28 százalékos csökkenéssel, 40 856,97 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma alacsony, 6,1 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott a pénteki záráshoz képest. A Mol 18 forinttal, 0,55 százalékkal 3302 forintra erősödött, 739,3 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 130 forinttal, 1,13 százalékkal 11 370 forintra csökkent, forgalmuk 2,6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,21 százalékkal 468 forintra esett, forgalma 76 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 5 forinttal, 0,09 százalékkal 5875 forintra nőtt, forgalmuk 365,3 millió forintot ért el. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 04., 09:04
Az előző hónaphoz viszonyítva 0,5 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbitól – a munkanapok számát figyelembe véve – 4,1 százalékkal maradt el az ipari termelés volumene 2024. augusztusban. Az ipari termelés az év első nyolc hónapjában 3,8 százalékkal volt kisebb, mint 2023 azonos időszakában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS