Bruttó 10 forinttal csökkenti a Mol a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát pénteken, a 95-ös benzin szintén 10 forinttal csökken.
A mérsékléssel a benzin ára 341 forintra mérséklődik, a gázolaj átlagára pedig literenként 375 forint lesz.
Az autósok 50 forintos (vagy még nagyobb) különbséget is tapasztalhatnak a töltőállomások árai között.
A gázolaj ára legutóbb december 21-én változott, akkor 3 forinttal 388 forintra csökkent az átlagár, a benzin ára nem változott.
A benzin ára 2012. április elején érte el csúcsát, akkor egy liter átlagosan 451 forintba került. A gázolaj literje 2012. január közepén volt a legdrágább, átlagosan 449 forint.
Megkerülhetetlen cukrászlegendák, a csoki iránti szerelemből született friss kisvállalkozások, ékszerdobozhoz hasonlító helyiségek és nagypolgári miliő.
Június 6-án hajnalban a Zaporizzsjai Atomerőmű hűtővízellátására is szolgáló víztározó gátja megsérült. A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség tájékoztatása szerint a nukleáris létesítmény biztonsága ennek ellenére nincs közvetlen veszélyben.