Emelkedik a gázolaj beszerzési ára, míg a benziné nem változik június 10-én.
Péntektől újra jelentősen emelkedik a gázolaj beszerzési ára: bruttó 30 forinttal kell többet fizetni literenként ezért az üzemanyag fajtáért. A benzin ára a héten már nem változik – írja a holtankoljak.hu.
Az emelés érinteni fogja a prémium gázolaj, illetve a piaci gázolaj árát is. A 480 forintos hatósági ár a magyar lakosság számára továbbra is érvényben van.
Ársapka nélkül a 95-ös benzin átlagára 770 forint körül alakul literenként, a gázolaj átlagára a pénteki emelést követően átlépheti a 800 forintot.
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és az ukrán hatóságok tájékoztatása alapján az elmúlt két hónapban sem csökkent az ukrán energia-infrastruktúrát ért támadások száma. A támadások közvetlenül nem érintik az ukrajnai atomerőművek nukleáris biztonságát, azonban megzavarhatják működésüket.