Török Gyula: Hihetetlen dinamikával fejlődik a cégünk

Török Gyula: Hihetetlen dinamikával fejlődik a cégünk
Szerdahelyi Csaba  |  2021. 09. 08., 15:15

A cégünknél mindannyian elkötelezettek vagyunk egy sikeres és fenntartható mezőgazdaság iránt. Ez motivál minket minden nap arra, hogy még jobbak legyünk – mondta az Üzletemnek Török Gyula, az ABZ Drone ügyvezető-tulajdonosa.

Török Gyula az innovációra és a jó kollégákra nem sajnálja a pénzt. Azt mondja: „alapvetően nem hiszek a spórolásban, inkább azt vallom, hogy több bevétel szükséges, és akkor bármi finanszírozható”. Ha érdekli, hogy Gyula hogyan motiválja a kollégáit, a választ megtalálja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 317. interjújában.

Mit tart karrierje csúcsának?

– Karrierem csúcsának azt tartom, hogy egyre nagyobb teret nyer a hazai agráriumban a dróntechnológia. Amikor 2017-ben belekezdtünk, még mindenki azt mondta, hogy soha nem fog itthon elterjedni, mára mégis kijelenthetjük, hogy az agráriumban a drónok forradalma zajlik és ebben hatalmas szerepünk van. Emellett szakmai sikerként kiemelném, hogy az elmúlt években kétszer is szerepeltünk a Forbes magazinban. További szakmai sikerként és elismerésként emelném ki, hogy Szekeres István, a hazai agrárium egyik legmeghatározóbb alakja lett az üzlettársunk a cég egy éves működését követően.

Milyen távra tervez?

– Mivel a drónpiac igazából még az indulás előtti pillanatban van, így mindenképpen hosszú távra tervezünk. Rengeteg célunk és tervünk van a jövőre nézve, amelyet meg kívánunk valósítani, szóval a konkurenciának nem tudok jó hírekkel szolgálni.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Mindenképpen célunk, hogy ne csak a hazai, hanem a nemzetközi drónpiac meghatározó szereplőjévé váljunk. Ehhez megvan a csapatunk, az elszántságunk és a terveink is. A hazai piacon pedig egyértelműen az a célunk, hogy megfelelően tudjuk integrálni a dróntechnológiát a hazai agráriumba, amelynek köszönhetően csökken a környezetterhelés, csökkennek a költségek és növekednek a bevételek.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– A legtöbbet az Édesanyámtól és a testvéremtől tanultam, akik végig mellettem álltak az elmúlt 12 évben, amióta megalapítottam az első cégemet. Viszont abban, ahol ma tartok, hatalmas szerepe van a fiamnak és feleségemnek, akik nap mint nap támogatnak és motivációt adnak ahhoz, hogy minden nappal jobb ember legyek.

Mivel motiválja a kollégáit?

– A kollégáknak a legnagyobb motivációt az jelenti, hogy nem vagyunk egy átlagos cég, hihetetlen dinamikával fejlődünk, és olyan célokat állítunk magunknak, amelyek alapjaiban reformálják meg a hazai és a nemzetközi agráriumot. Mindannyian elkötelezettek vagyunk egy sikeres és fenntartható mezőgazdaság iránt. Ez motivál minket minden nap arra, hogy még jobbak legyünk.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Rengeteg dolog érdekel, néha úgy érzem, mindent kipróbálnék és talán ennek a nyitottságomnak köszönhetem a sikereimet is. Ami mégis a legjobban érdekel, az az egészséges életmód és a fenntarthatóság, illetve a környezetvédelem. Ezért is vagyok boldog, hogy a drónok terjedése környezetvédelmi és fenntarthatósági szempontok szerint is egy üzlet.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Rengeteg üzleti eseményen veszek részt, kiállítások, üzleti klubok. Nyitott személyiségemnek köszönhetően pedig könnyen építek és tartok fenn kapcsolatokat, amennyiben megvan a kölcsönös szimpátia. A mai üzleti életben a kapcsolatok kiemelt jelentőséggel bírnak, így erre mindig is nagy hangsúlyt fektettünk.

Mire sajnálja az idejét?

– Leginkább a felesleges tárgyalásokra, amikor a másik fél nem tud üzleti alapon gondolkodni és csak az érzelmeire hagyatkozik. Vagy amikor egy tárgyaláson valaki csak a saját sikerére, érdekeire koncentrál, és közben elfelejti azt, hogy egy üzlet kizárólag win-win szituáció esetén lehet eredményes. Kifejezetten sajnálom az időmet minden olyan tevékenységre, ami nem szolgálja a fejlődésemet.

Mivel lehet felbosszantani?

– Talán azzal, ha valaki nem tartja magát az előzetesen megbeszélt vagy megígért dolgokhoz.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Környezetvédelem területén szívesen vállalok önkéntes munkát, és ha egyszer új üzletbe kezdek, akkor az is biztos, hogy ilyen tevékenységgel foglalkozik majd.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Leginkább az innovációra és a jó kollégákra. Alapvetően nem hiszek a spórolásban, inkább azt vallom, hogy több bevétel szükséges és akkor bármi finanszírozható, így semmire nem kell sajnálnunk a pénzt.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A legjobban a sportolás és az utazás tud kikapcsolni. Sport nélkül azt gondolom, hogy nem tud az ember napi 12-14 óra szellemi munkát végezni úgy, hogy ne égjen ki rövid időn belül.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS