Szilágyi-Bécsi Tímea: Támogatni szeretném a jelenlegi és a jövő generációjának női vezetőit

Szerdahelyi Csaba  |  2021. 03. 03., 10:00

Manapság számos eszköz áll rendelkezésre, hogy kívülről motiváljunk valakit. Azonban ez a belső mozgató rugó nélkül sajnos hosszú távon nem maradhat fent – mondta az Üzletemnek Szilágyi-Bécsi Tímea, az INT-Solution Üzleti Tanácsadó Kft. tulajdonos-ügyvezetője.

Szilágyi-Bécsi Tímea nem szereti, ha többször kell „körbetáncolni” egy faladatot. Szereti viszont a rugalmas munkaidőt, az egyéni képzéseket és a kellemes csapatépítő programokat. Ha az is érdekli, hogy Tímea mit gondol a pályaelhagyó virágról, olvassa el az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 265. interjúját!

Mit tart karrierje csúcsának?

– Az egyik legnagyobb lépés az volt a karrierem során, amikor az alkalmazotti létből átléptem a vállalkozói világba. Több hegyet megmásztam azóta, több kisebb-nagyobb csúcson is jártam, s remélem még számos áll előttem. Ha ki kell emelnem egy dolgot az eddigi pályámból, akkor talán az lenne, amikor egyedüli tulajdonosa lettem a cégemnek és elkezdtem újraépíteni az alapoktól kezdve.

Milyen távra tervez?

– Vannak hosszabb távú terveim, amelyek 10-15 évre tekintenek ki, s ebből lebontva készítek 5 éves, 3 éves és 1 éves terveket. Az 1 évest tovább bontva vannak negyedéves célkitűzéseim, s ezekből áll össze a napi teendők listája, ami megmutatja, hogy ma mit kell tennem azért, hogy megvalósuljanak a céljaim.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Két nagyobb célkitűzésem van. Az egyik, hogy támogassam a jelenlegi és a jövő generációjának női vezetőit abban, hogy úgy tudjanak a vezetői szerepben működni, hogy közben nem vesztik el önmagukat és nem vesznek fel olyan vonásokat, amik nem a sajátjuk. A másik célom, hogy kialakítsak egy olyan rehabilitációs programot, aminek a segítségével vissza tudnak illeszkedni azon személyek a munka világába, akik korábban akár hosszú évekre kiszorultak a perifériára (például hajléktalanok, közmunkások, tartós munkanélküliek). Ebben az esetben elsősorban a belső hajtóerőt kell megteremteni arra, hogy jobb életre vágyjanak.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Imádok olvasni, gyűjtöm a szakmai könyveket, amelyek a vezetéshez kapcsolódnak. Emellett szívesen járok képzésekre, szakmai konferenciákra, ahol ha mást nem, egy mondatot mindenképp haza viszek magammal, amiből építkezni tudok. (Azért általában többet kapok, mint egy mondat.) Ha a szakmai könyveket nézem, akkor Lencioni, Stephen Covey, John C. Maxwell az, akitől sokat tanultam. Ha az előadásokra, tréningekre tekintek vissza, akkor Bagdy Emőke, Mérő László, Görög Ibolya, Avidor András, Pongor-Juhász Attila, Piroska Gyula nevét kell mindenképp megemlítenem. Tőlük számos hasznos gondolatot, technikát, eszközt kaptam, amit be tudtam építeni a vállalkozásaim működtetésébe, építésébe és önmagam fejlesztésébe.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Nos, ez nagyon érdekes kérdés. Manapság számos eszköz áll rendelkezésre, hogy kívülről motiváljunk valakit. Azonban ez a belső mozgató rugó nélkül sajnos hosszú távon nem maradhat fent. Éppen ezért egyrészt olyan munkatársakkal szeretek együtt dolgozni, akik képesek megtalálni magunkban azt az örömöt, ami a munka irányába hajtja őket. Másrészről pedig igyekszem megtalálni mindenkinél azt a pontot, amivel én tudom őt támogatni ebben. Éppen ezért mindenkinél más-más eszköz lesz: rugalmasabb munkaidő, home office, egyéni képzések, egy kellemes csapatépítő, gyerkőc sulijának támogatása. Természetesen vannak pénzhez kapcsolódó motivációs eszközök is, azonban a tapasztalat az, hogy ez csak időszakosan működik.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Amikor a munka- és szervezetpszichológia mesterképzést csináltam 10 évvel ezelőtt, ott volt egy gyakorlat, a pályaelhagyó virág. A csoporttársak mindenki virágjára felírták, hogy ha nem azt csinálná, amit, akkor miben tudják elképzelni az illetőt. Mivel sokan katonásnak tartották a stílusom (azóta már finomodtam), ezért olyanok szerepeltek ott, mint katona, rendőrtiszt. Na, ezekben egyébként biztos nem próbálnám ki magam. Amiben viszont igen, az talán a pilóta szerepkör. Egy hatalmas gépet biztonságosan vezetni a levegőben, majd finoman a földre tenni, nagyon izgalmas kihívás.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Szívesen járok konferenciákra, illetve tagja vagyok a Premium Social Club for Business üzleti csoportnak, ahol folyamatosan lehetőségem van más cégvezetőktől tanulni, inspirálódni. Szeretem a jól szervezett networking eseményeket, amit például a BNI csinál (Nemzetközi Networking Hét). Izgalmas előadások, érdekes cégvezetők és értékes kapcsolatok vannak egy-egy ilyen rendezvényen.

Mire sajnálja az idejét?

– Igazából nem szeretem, amikor ötször kell ugyanazt a dolgot meghallgatnom, miközben egyszer már rövidre zártuk a dolgot. Nem szeretek többször körbetáncolni egy feladatot, s ha valaki miatt mégis muszáj, akkor azt elvesztegetett időnek érzem. Ilyen a vita is. Gyorsan megbeszélni a dolgokat, azt jobban szeretem, mint órákig merengeni egy dolgon. Sajnálom az időt arra is, ha többször kell ugyanazt a dolgot elmagyaráznom.

Mivel lehet felbosszantani?

– Több dolog is van, de az egyik talán az, ha úgy jönnek oda hozzám, hogy van egy probléma, s tőlem várják a megoldást, miközben az illető addig semmit nem tett, hogy megoldja a dolgot. De bosszantó az is, amikor visszaélnek a jó indulatommal és a bizalmammal. 

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Az önkéntesség a szívügyem, oly annyira, hogy két kedves barátommal erre létre is hoztunk egy applikációt, amivel segíteni akarjuk az önkéntes munka könnyebb megtalálását olyan formán, hogy az mind az önkéntesnek, mind pedig a szervezetnek hasznára legyen, ahol az önkéntes munka zajlik. A GLOCOVO az a felület, ahol összehozzuk ezt a két oldalt. Egyébként Nyíregyházán van egy különleges kávézó, a LaborCafe, amit önkéntesek működtetnek és adományokból tartja fenn magát immár 5 éve. Itt szoktam élettervezéshez, önfejlesztéshez kapcsolódó adományozást ösztönző tréningeket tartani.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Egyrészt a szeretteimre, másrészt pedig a fejlesztésre, képzésekre. Egyik fontos alapelvem, hogy ami nem növekszik, az csökken, s ez igaz a tudásra is.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Nagyon szeretek olvasni. Szívesen belemerülök egy-egy jó könyvbe, legyen az történelmi regény, krimi vagy sci-fi. Egy-egy fárasztó nap után a főzés is kikapcsol. Örömmel tölt el, ha látom, hogy ízlik az étel, amit készítettem.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A nyugdíjpénztárak vagyona nem várt mértékben gyarapodott az idén – jelezte az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ), amely szerint az öngondoskodók korábban egyetlen esztendő harmadik negyedében sem tettek félre olyan magas összeget egészségügyi és nyugdíjcélra, mint 2024-ben. Dr. Kravalik Gábor, az ÖPOSZ főtitkára ebben az epizódban vezeti le a kedvező tendencia okait, azt, hogy milyen motivációs tényezők vezettek a remek eredményhez, valamint azt is, hogy milyen módon és melyik korosztály pénzügyi tudatosságát lehetne még növelni.
2024. 11. 06., 09:35
epizód: 2024 / 21   |   hossz: 28:39
Az I. Nyílt Magyar Sommelier Bajnokság „Best Young Sommelier” kategóriájának idei győztese, Novák Dávid örömmel kampányol a borfogyasztás mint kulináris élmény mellett, hiszen egy jól kiválasztott ital új dimenzióval gazdagítja az étkezést. Az ízek és aromák összjátékának ismeretéhez hatalmas elméleti tudás kell, de az igazi kihívás az, hogy ráérezzen a vendég személyes preferenciáira. A VIRTU Restaurant sommelier-je cukrász múltjából és külföldi tapasztalataiból merítve vált profivá, pedig még csak a húszas éveit tapossa. Ebben az epizódban e különleges szakma szépségeiről és a borfogyasztás szertartásáról is mesél.
Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.

  Rovathírek: GUSTO

Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS