Siklós Márta: Senkitől sem kérek többet, mint amit magamtól elvárok

Szerdahelyi Csaba  |  2020. 11. 27., 10:00

Kitartó szívóssággal, minőségi munkával építem az üzleti kapcsolataimat. Ez a legjobb módszer arra, hogy az embert megismerjék – mondta az Üzletemnek adott interjúban Siklós Márta adótanácsadó, könyvvizsgáló, a LeitnerLeitner Kft. ügyvezetője.

Siklós Márta hosszú távra tervez, s mint mondja: újratervezésben is nagyon jó, mert az élet gyakran felülírja az elképzeléseket. Szívesen lett volna rádió riporter vagy művészettörténész, de ezek mára csak álmok maradtak. Ha arra is kíváncsi, hogy Márta milyen önkéntes munkát végez, olvassa el az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 242. interjúját!

Mit tart karrierje csúcsának?

– Azt, hogy azon az egyetemen, a Corvinuson taníthatok, ahol tanultam. Fontosnak tartom, hogy a tapasztalatainkat, tudásunkat átadjuk a következő nemzedéknek, tartozunk ezzel a szakmánknak!

Milyen távra tervez?

– Mindig hosszú távra, és ezt mindig felülírják a napi ad hoc feladatok. De újratervezésben nagyon jó vagyok!

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– A biztonságos generációváltás és ezáltal a stabilitás biztosítása a munkatársaim számára.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Szakmailag az egyetemi évek alapoztak meg, és utána is rengeteget tanultam és tanulok. Olyan szinten változik a szakmám – adótanácsadás és könyvvizsgálat –, hogy egy percre sem lehet leállni.  Emberileg jó néhány tanárom és kollégám alakított rajtam, de persze a családi alapértékrend – munka, tanulás, szorgalom – változatlan.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Senkitől nem kérek többet, mint amit magamtól elvárok. A munkatársak mögött mindig figyelek az emberre és a saját személyes körülményeire, mert mint tudjuk: „Egyedül nem megy…” sem nekik, sem nekem. Csapatban gondolkozom.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Azt hiszem, hogy a helyemen vagyok, de álmaim voltak és még vannak is. Szívesen lettem volna rádió riporter vagy művészettörténész, az irodalom is nagyon érdekel. Ötleteim még lennének…

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Kitartó szívóssággal, minőségi munkával. Ez a legjobb módszer arra, hogy az embert megismerjék és utána már megy minden magától… Ahogy így visszagondolok, talán mégsem volt ennyire egyszerű!

Mire sajnálja az idejét?

– Mindenre, ami értelmetlen, ami nem visz előrébb, de legjobban a felesleges időpazarlásra.

Mivel lehet felbosszantani?

– Elég béketűrő és alapvetően vidám, pozitív beállítottságú vagyok. Keveset bosszankodom és azt is igyekszem azonnal elfelejteni.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Jelenleg is végzek önkéntes munkát, és a jövőben is tervezem. Most még elsősorban szakmai területen (például ingyenes képzések, előadások tartása, a szakma érdekében történő koncepciók, anyagok kidolgozása). Biztos vagyok benne, hogy a rendelkezésemre álló időt a jövőben is értelmes feladatok pro bono elvégzésével fogom kitölteni. Hogy ez pontosan milyen terület lesz, azt még nem tudom megmondani. A lényeg, hogy a bennem lévő tudás hasznosuljon.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A pénzt mindig is eszköznek és soha nem célnak tekintettem. A stabilitáshoz és a tervezéshez fontos, bármit megveszek amire szükség van, de a pazarlás nem az én világom, akár cégen belül, akár a magánéletről van szó.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A gyerekszoba és a sport! Nincs annál jobb, mint a gyerekekkel játszani vagy egy jót edzeni! A legjobb, ha a kettő ötvözhető.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-09-11 21:11:00
Kilencedik alkalommal adták át a K&H családi vállalatok kiválósági díjat azoknak a családi tulajdonú magyar cégeknek, amelyek példamutató eredményeket értek el a hosszú távú stratégia, a generációváltás, a környezeti fenntarthatóság vagy az innováció területén.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS

2024. szeptember 16. és 20. között tartják Bécsben a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség közgyűlésének 68., éves rendes ülését, amelyet követően 17–18-án tudományos fórumot is tartanak az élelmezésbiztonságról.