Oszlánczi Réka: Vágyam egy nemzetközi hálózat működtetése

2018. 12. 21., 10:00

Szívügyem a fiatal, agilis vállalkozók támogatása. Főként a hátrányos helyzetből indulóké – mondja az Üzletemnek adott interjúban Oszlánczi Réka. A Creppy PalacsintaHáz tulajdonosa állítja, hogy a legnagyobb palacsintát is el lehet fogyasztani falatonként elv alapján érdemes működni.

Van (üzleti) élet Budapesten kívül is. Bizonyíték rá, a miskolci Creppy PalacsintaHáz és franchise szisztémája, amire már az Egyesült Államokban is felfigyeltek. Oszlánczi Réka jó ideje nem csak a palacsintás bizniszben teszi a dolgát profi módon, hanem a sajtó rohamait is állja. Vele folytatjuk az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatát.

– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Pályafutásomnak számos mérföldköve volt. A Creppy PalacsintaHáz különleges palacsintáival, vendéglátásával több alkalommal elnyertük az Észak-Magyarország legjobb étterme megtisztelő címet, ami azért is különösen fontos számomra, mert a vendégek véleménye alapján kaptuk az elismerést. A Creppy brand országos elismertsége, számos médiaszereplésünk, személyes és céges díjaink mind kiemelkedő pontjai karrieremnek. Az, hogy a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége stratégiai szereplőként, vezetőként számít rám évek óta, hogy képviselhettem hazánkat az Egyesült Államokban megrendezett Nemzetközi Fiatal Vállalkozók Kongresszusán, ugyancsak meghatározó pontok voltak a szakmai pályafutásom során. A Creppy üzleti rendszere szempontjából pedig az a legfrissebb csúcs, hogy koncepciónkat beválogatták a világ 20 legígéretesebb franchise rendszere közé. Üzleti életem egyik legkiemelkedőbb pontja mégis az a stratégiai vezető csapat, akikkel évek óta együtt dolgozva valósítjuk meg elképzeléseimet.

– Milyen távra tervez?

– A tervszerű munkavégzést, a célorientált gondolkodást a neveltetésemmel sajátítottam el és azóta is alapelvnek tekintem. Tervezésem hosszú-, közép- és rövidtávra szól. A legnagyobb palacsintát is el lehet fogyasztani falatonként elv alapján működöm. A vízióm 5-8 évre van kalibrálva, középtávon 2-5 évben gondolkodom, míg rövid távú céljaim 2019-re vonatkoznak.

– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Szakmai bakancslistámon merész és nagyra törő célok szerepelnek, joggal bízom abban, hogy sikerül kipipálnom azokat, ahogy azt folyamatosan tettem az elmúlt években is. Álmom minél több vendéget megörvendeztetni a Creppy élménnyel, a Creppy különlegességét minél szélesebb körben elterjeszteni. Vágyam egy nemzetközi hálózatot működtetése, amely a legfrissebb innovációkat alkalmazva működik Magyarország és a világ nagyvárosaiban.

– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Eddigi pályafutásom során több mentorom volt, számos olyan embert tudok említeni, aki hatással volt rám, előmenetelemre. Azonban mégis szüleimet említeném, akiktől gyermekkorom óta kaptam meg azokat a masszív alapokat, amelyre építkezve értem el jelenlegi pozíciómba.

– A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?

– Mivel célom egy nemzetközi hálózat működtetése, ezért azt mondom, hogy mindkét terület fontos számomra.

– Mibe fektetne be? Gondolkodik új vállalkozáson?

– Az energiámat a Creppy kapcsán is számos területre kell tudnom koncentrálni, mely teljes mértékben kielégíti vállalkozói kreativitásomat. Ezen belül rengeteg fejlesztés, innovatív ötlet van a tarsolyomban, amelyet mindenképp meg szeretnék valósítani. Vonzanak a legújabb technológiák, a high-tech megoldások. A Creppy éttermeit olyan szintre szeretném emelni, ami egyedülállóságát biztosítja a jövőben is.

– Mivel lehet Magyarországon „őrületbe kergetni” a vállalkozót?

– A munkához való passzív hozzáállás és a nem korrekt partneri kapcsolat fel tudja borzolni az idegeimet. Azonban az ilyen szituációknak általában gyorsan pontot teszek a végére, mert nem szeretek sok energiát pazarolni felesleges dolgokra.

– Milyen módszerekkel fejleszti üzleti partneri kapcsolatait?

– Rendszeresen részt veszek különféle üzleti rendezvényeken, ahol rengeteg lehetőségem van networkingre. Többet magam is szervezek azért, hogy építsem kapcsolataimat, illetve, hogy segíthessem vállalkozó társaimat a kapcsolatépítésben. Ezen túlmenően a Creppy sikere, illetve a FIVOSZ-on belül viselt régiós elnöki pozícióm miatt rengeteg rendezvényre kapok meghívást, ahol szintén értékes kapcsolatokra tudok szert tenni.

– Mire sajnálja az idejét?

– A felesleges dolgokra, amelyek nem visznek előre.

– Mire nem sajnálja a pénzt?

– Nem sajnálom a pénzt azokra a dolgokra, amelyek értéket teremtenek, előremutatóak, amelyektől fejlődni tudok.

– Milyen célra, kiknek adakozna?

– Szívügyem a fiatal, agilis vállalkozók támogatása. Főként a hátrányos helyzetből indulóké. Lényeges, hogy abban, akinek felajánljuk támogatásunkat, legyen hajlandóság és akarat a változásra, a kitörésre. Egyoldalúan nem működik a dolog.

– Mivel töltődik fel? Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a mindennapi munkám nagyrészt az egyik fő hobbim is, amit imádok csinálni, így össze tudom kötni a kellemest a hasznossal. A Creppynél a legjobban a tervezést élvezem, illetve azt, hogy miként tudjuk megvalósítani az álmainkat.

Szerdahelyi Csaba

(Fotók: Creppy)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS