Nagy Kinga: Kreativitás, pszichológia, üzlet – a marketingben megtaláltam a helyem

Szerdahelyi Csaba  |  2019. 07. 26., 08:45

Tudatos választásom volt annak idején, hogy gyakornokként olyan cégnél dolgozzak, ahol nyitottak voltak az ötleteimre – mondja az Üzletemnek Nagy Kinga. Az euCSOPORT marketing és kommunikációs csoportvezetője egyszer az egészségügyben is szívesen kipróbálná magát marketingesként.

Nagy Kinga a helyén érzi magát az euCSOPORTnál, ahol egyszerre lát tanulási és fejlődési lehetőséget. Mégis visszatérőn megemlíti, hogy mennyire vonzza az egészségügy. Szívesen önkénteskedne például a Tűzoltói utcai vagy a Heim Pál Gyermekkórházban. Szívügyének tekinti ugyanis, hogy a valóban rászorulókon segítsen. Nyilván nem véletlen ez, hiszen a cégcsoporton belül dedikáltan ő foglalkozik a vállalat CSR tevékenységeivel. Jelenleg az SOS Gyermekfalvak kiemelt támogatói. Következzen az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 93. interjúja!

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Nem gondolnám, hogy fiatal pályakezdőként karrier csúcsról beszélhetnék. Másfél éves munkatapasztalattal hatalmas sikerekről érdemben még nem tudok beszámolni. Azonban sok apróbb sikert tudhatok magaménak, amik kikövezték az utam a jelenlegi csoportvezetői pozíciómhoz. Tudatos választásom volt, hogy gyakornokként olyan cégnél dolgozzak, ahol nyitottak voltak az ötleteimre és ezeket meg is valósíthattam, ezáltal lehetőségem volt megmutatni mire vagyok képes.  Azt gondolom, jó úton vagyok, hogy folyamatos szakmai fejlődés mellett megvalósítsam az elképzeléseimet és elérjem a céljaimat.

Milyen távra tervez?

– Addig szeretnék ezen a pályán maradni, ameddig szívből jön, és nem tehernek érzem a munkát, illetve amíg látom a fejlődési lehetőségeket magam előtt. Biztos vagyok benne, hogy jó pár évre elköteleztem magam a marketing mellett.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Jelenleg az euCSOPORT-nál dolgozom, ahol egy nagyon speciális marketing területet ismerhetek meg, ami nem más, mint a HR marketing. Ezzel a piacon elég egyedi szegmenst tudok lefedni, erre büszke is vagyok. Álmodozom arról, hogy a jövőben saját vállalkozást kezdjek, ami előtt a későbbiekben szeretnék majd ügynökségi és multinacionális vállalatnál is dolgozni. Fontosnak tartom, hogy minél több tapasztalatot szerezzek és minél inkább tágabb szemléletem legyen a szervezetek struktúráját, dinamikáját tekintve. Azonban jelenleg elsődlegesen a szakmai kihívások vonzanak, amelyekben kimozdulhatok a komfortzónámból és a tudásomat is mélyíthetem.  

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Nincs olyan személy körülöttem, akitől ne tudnék tanulni. Igyekszem mindenkiben felfedezni azt a pozitív erőt, amelyet érdemes nekem is elsajátítanom vagy erősítenem magamban. Szakmai mentoromnak a jelenlegi felettesemet tekintem, aki kimagasló kommunikációs képességekkel rendelkezik, kreatív problémamegoldó készségével mindig meglep és motivál arra, hogy merjek a megszokottól eltérően gondolkodni és cselekedni. Emellett nem felejtem el azt sem, hogy milyen nagynevű marketing szakemberektől tanulhattam az egyetemen. Ilyen például Sas István, aki a hazai reklámipar legmeghatározóbb személye volt.

A szakterületén hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?

– Személyes tapasztalatom még nincs külföldi karrierépítést illetően, azonban véleményem szerint nehéz szakmai területen idegen országban érvényesülni. A marketing és kommunikációs tevékenység megköveteli, hogy a szociokulturális szokásokat igazán jól ismerjük, ezért ennek hiányában nehéz helyzetben van egy nagy tapasztalattal rendelkező szakember is. A munkánk egyik sajátossága, hogy nem helyhez kötött, így akár külföldi tartózkodás során is tudjuk hazai cégek marketing tevékenységét támogatni vagy fordítva.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Már a gimnázium befejeztével hatalmas gondban voltam, azzal, hogy most mivel is kéne foglalkoznom. Nem azért, mert céltalan voltam. Pont ellenkezőleg, annyi mindenben el tudtam magam képzelni, hogy képtelen voltam választani. Ez a mai napig is tart. Bár úgy érzem a marketingben megtaláltam a helyem, mert van benne kreativitás, pszichológia és üzlet is, de a mai napig eljátszok a gondolattal, hogy szívesen dolgoznék egészségügyben. Talán egyszer eljön az a lehetőség is, hogy az egészségügyben dolgozhassak marketingesként. Erős elköteleződést érzek arra vonatkozóan, hogy olyan területen dolgozzak, amely fontos értéket képvisel és mások számára segítséget nyújt. Számomra az egészségügy is pont ilyen. 

Milyen módszerekkel fejleszti üzleti kapcsolatait?

– A személyes kapcsolattartás számomra kiemelt fontosságú. Számos különböző rendezvényen vagyunk jelen az euCSOPORT-tal, és az ilyen alkalmakat is megragadjuk, hogy ápoljuk a meglévő partnereinkkel a kapcsolatot. Minden üzleti kontakt alapja, hogy mind a két fél minőségi munkával támogassa a másikat, de emellett törekszünk arra is, hogy a személyes, emberi oldalát se veszítsük el a kapcsolatnak.

Mire sajnálja az idejét?

– A tétlenségre.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A fejlődésre és a hasznos kikapcsolódásra.

Mivel lehet felbosszantani?

– A szűklátókörűséggel. Nem szeretem, ha valaki nem tudja más nézőpontból megvizsgálni a helyzetet, és csak a saját igazát fogadja el.

Milyen területen vállalna önkéntes munkát?

– Leginkább a rászoruló, beteg gyermekek mindennapjait segíteném. Szívesen önkénteskednék a Tűzoltói utcai vagy a Heim Pál Gyermekkórházban. Szívügyem segíteni azokon, akinek valóban szükségük van rá, és ezt a munkám során is proaktívan képviselem. A cégcsoporton belül dedikáltan én foglalkozom a vállalat CSR tevékenységeivel. Jelenleg az SOS Gyermekfalvaknak vagyunk kiemelt támogatói, ezen felül a szervezet környezetvédelmi projektjeit is én menedzselem.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A hétköznapokban a sport segít kikapcsolni és a napi frusztrációt levezetni. Hétvégente szeretek kiszabadulni a városi nyüzsgésből. Legszívesebben víz közelében vagyok egy jó könyv társaságában.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS