Kiss Fruzsina: Már több mint 300 embernek segítettem a sikeres megjelenésben

Szerdahelyi Csaba  |  2019. 10. 16., 09:45

Terveim között szerepel egy saját cég felépítése, amelyik az emberek megjelenésével foglalkozik – mondja az Üzletemnek Kiss Fruzsina stylist.

Kiss Fruzsina biztos abban, hogy az üzletemberek megjelenése nagyon fontos. A stylist szerint olyannyira, hogy egy-egy üzleti sikerben idővel akár 70 százalékot is jelenthet az öltözködés és a viselkedés. Jó, ismerem a mondást: nem a ruha teszi az embert, de azért van min gondolkodni. Fruzsina azt is vallja, hogy a jó megjelenés előrébb tud vinni az életben – és nyilván nem csak a biznisz világában. Biztos jó lenne, ha minél többen megtalálnák a magukhoz illő ruhadarabokat, addig is itt van az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 117. interjúja.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Azt, hogy mára már több, mint 300 embernek segítettem a sikeres megjelenésben. Ezáltal sokkal magabiztosabbak lettek és sikeresebbek az üzleti életben. Számomra az a legnagyobb boldogság, hogy boldog és önbizalommal teli üzletembereket/üzletasszonyokat segítsek a siker eléréhez.

Milyen távra tervez?

– Általában 2-3 évre előre tudom, hogy hova tartok és mit szeretnék elérni, és azt is levezetem, hogyan fogok oda eljutni. A legtöbb ember álmodozik, de nem tudja, hogyan is valósíthatná ezt meg. A legfontosabb út az álmunk és a valóság között az, ha tudjuk, hogyan is lehet azt megvalósítani apró lépésekre lebontva.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Egy olyan saját cégnek a felépítése, amelyik az embereknek a megjelenésével, jó hírével foglalkozik. Egy manager céget, ami akár egyénekkel, de cégekkel is foglalkozik, hogy a PR-ja olyan legyen, amilyennek lennie kell, és emelett úgy is viselkedjen, ahogyan azt mondja magáról.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Az utóbbi időben rengeteg embertől tanultam, és csupa olyan dolgot, amit a mindennapi életben tudok használni, mind a cégben, mind a magánéletben. De azt kell mondjam, a legtöbbet Kasza Tamástól tanultam arról, hogyan is kezeljem az ügyfeleimet, és hogyan legyen teltház a tréningjeimen.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– A műsorvezetés egyre inkább vonz, szívesen kipróbálnám magam benne. A kamerák előtt már nem vagyok lámpalázas, hiszen munkám során sokat szereplek. A mai világban kell is, hogy mindig ott legyünk az emberek fejében.

Milyen módszerekkel fejleszti üzleti kapcsolatait?

– A közösségi oldalakon elég aktívan rajta vagyok, és üzleti klubbokba is elszoktak hívni.

Mire sajnálja az idejét?

– A semmittevésre. Nem szeretem, ha felesleges dolgokra megy az időm vagy olyanokra amelyekk nem visznek előrébb.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Ruhákra… Viccet félre téve, szeretem magam fejleszteni. Akkor vagyok a legjobb az ügyfeleimnek, ha én magam is jól érzem a bőrömben magam, és ez a szolgáltatásra is kihat. Épp ezért szeretek tréningekre járni és fejleszteni magam akár a divat terén, akár a személyiségemet. Nekem az a legfontosabb, hogy jól érezzék magukat az emberek a környezetemben.

Mivel lehet felbosszantani?

– Ha nem a megbeszéltek szerint cselekszik a másik és nem is szól, hogy változás lesz benne. Szeretem, ha a megbeszélt dolgok úgy történnek, vagy ha nem jó a másik félnek, akkor szóljon előre, hogy fel tudjak rá készülni!

Milyen területen vállalna önkéntes munkát?

– Mondjuk, ruhák gyűjtésében rászorulóknak vagy akár kisgyerekek oktatásában, segítésében.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Az utazás vagy a jó zene. De szeretek a barátaimmal is lenni, egy jó meleg nyári napon kiülni az erkélyre és csak beszélgetni, meg nevetni velük. Azt nagyon élvezem.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS