Kanizsai Silka Ágnes: Szeretném felöltöztetni országunk top vezetőit, hogy méltóképpen felöltözve képviseljék szeretett hazámat

Szerdahelyi Csaba  |  2020. 02. 13., 10:00

A következő harminc évre pontosan megvannak a terveim – mondta az Üzletemnek Kanizsai Silka Ágnes. A SILKA Fashion tulajdonosa olyan szalont szeretne nyitni New Yorkban, mint amilyennek a budapesti Silkát látja a jövőben.

Kanizsai Silka Ágnes nagyra értékeli Coco Chanel divatszakmában elért eredményeit, emberileg pedig mindenki Sisije, Erzsébet királyné a példaképe. Ágnes többször is hangsúlyozza, hogy mennyire fontos számára a családja, két unokájára nagyon büszke. Én pedig arra vagyok büszke, hogy felkínálhatom olvasásra az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 146. interjúját.

– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– A családomat. Bárhol tartok a hivatásomban, nálam mindig ők a „csúcs”. Szeretem azt gondolni, hogy még sokat tartogat a hivatásom, ám az a család elé sosem kerülhet. A következő harminc évre pontosan megvannak a terveim, amikor azokat megvalósítottam, még akkor sem leszek a csúcson, haladok felfelé.

– Milyen távra tervez?

– Legszorosabban egy hónapra, de megtervezem egy évre előre is, tíz évre is, és a fejemben gyakorlatilag készen van a következő harminc év.

– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Szeretném országunk top vezetőit felöltöztetni, hogy méltóképpen felöltözve képviseljék szeretett hazámat. Szeretnék a világ fővárosának mondott New Yorkban egy hasonló szalont nyitni, mint amilyennek a budapesti Silkát látom a jövőben.

– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– A szakmában Coco Chanel munkásságából. Emberileg pedig Erzsébet királyné, mindenki Sisi-je jelentett számomra példaképet.

– Mivel motiválja a kollégáit, társait?

– Megmutatom nekik, mire képesek a legjobb formájukban, és úgy dolgozom velük, hogy azt tekintsék ezentúl az alapnak.

– Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– A szépségipar teljes extenzív szféráját kedvem lenne kipróbálni.

– Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Leginkább a személyességben hiszek, bár a kommunikációs csatornák sokasága számtalan lehetőséget rejt, a legnagyobb hatást személyesen tehetjük az üzleti partnereinkre.

– Mire sajnálja az idejét?

– Feleslegesnek érzem, hogy a lakásom és a munkahelyem között ingázzak, elpazarolt időnek gondolom az utazást naponta, ezért nagyon közel lakom a szalonhoz, gyalog átsétálok. Ugyanitt vannak a szolgáltató egységek is, sőt, a kedvenc éttermem szintén.

– Mivel lehet felbosszantani?

– Mindig kihoz a sodromból, ha valaki téved vagy hibázik, tudomása van róla, de nem megoldani vagy helyrehozni akarja, hanem inkább magyarázkodik. Ezt is elvesztegetett időnek és felesleges dühnek gondolom.

– Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Amivel az embereket szolgálom és értéket teremtek.

– Mire nem sajnálja a pénzt?

– Azt gondolom, nem sajnálom a pénzt semmire, nem zavarnak a költségek. A kérdés mindig az, mit kapok érte cserébe?

– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A családom: gyerekeim és főképp két tündéri unokám.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS