Hannya Nimer aligha választaná könyvelőnek „Marikanénit”

2018. 12. 04., 09:00

Nagy a felelőssége a pénzintézeteknek, hiszen mentor szerepet kell(ene) játszaniuk a vállalkozók életében – állítja dr. Hannya Nimer. A Magyar Gazdaság- és Vállalkozásfejlesztő Zrt. elnök-ügyvezetője, akinek Bod Péter Ákos a barátja és mentora, biztos benne, hogy a szakmai életben nem lehetnek bakancslisták.

A Magyar Gazdaság- és Vállalkozásfejlesztő Zrt. elnök-ügyvezetője, dr. Hannya Nimer a banki KKV, vállalati hitelezés, banki szolgáltatásfejesztés és banki értékesítési rendszerek szakértője, számos vállalkozói szervezet aktív tagja. A pénzügyi szakembert ezúttal nem csak a számok világáról faggatta az Üzletem a 12 kérdés – 12 válasz sorozatban.

– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Egy hivatásnak sosincs csúcsa.

– Milyen távra tervez?

– Hosszúra.

– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Úgy gondolom, vannak életszakaszok az ember életében. Életünkben lehet bakancslista, de a szakmai munkában nem. Vannak terveim, lehetőségek, célok, rövid és középtávon. A jövőbeni „bakancslistás” terv még üzleti titok.

– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Mindig kellenek példaképek az ember életében, szakmai fejlődésében, nekem a tanárom, mentorom, barátom Bod Péter Ákos.

– A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?

– Elsősorban Magyarországon és az EU-n belül.

– Mibe fektetne be? Gondolkodik új vállalkozáson?

– Talán a magánegészségügybe, de mindenki maradjon a kaptafánál és csinálja azt, amihez ért, abból nagy baj nem lehet!

– Mivel lehet Magyarországon „őrületbe kergetni” a vállalkozót? Tapasztalatom szerint a mai magyar vállalkozók, cégvezetők többsége sajnos még mindig tájékozatlan vállalkozásának pénzügyeiben. Megbízik a könyvelő Marikanéniben, amivel semmi baj nincs, de Marikanéni elsősorban „adóoptimalizáló” könyvelő, nem látja át az egész pénzügyi spektrumot. A vállalkozóknak nincsen racionális tervük, ha van hitel és megkapják, akkor azt felveszik, majd lesz valahogy alapon. Nagy felelőssége van a pénzintézeteknek, hogy ne hitelezzük túl az ügyfelet, megfelelő tanácsokkal lássuk el, egyfajta mentor szerepet töltsünk be a vállalkozók életében. Nekünk ez a hitvallásunk, az MGV Zrt. ezt a metodikát, üzleti szemléletet követi.

– Milyen módszerekkel fejleszti üzleti partneri kapcsolatait?

– Nincs erre módszer, ha nyitott vagy az emberek felé, akkor azt bevonzod.

– Mire sajnálja az időt?

– A tökölésre.

– Mire nem sajnálja a pénzt?

– A pénz: eszköz, nem szabad sajnálni, ki kell, hogy szolgáljon.

– Milyen célra, kiknek adakozna?

– Aki adakozik, azt csendben tegye.

– Mivel töltődik fel? Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Sport, család, gyerek, kutya.

Szerdahelyi Csaba

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS