Nagy a felelőssége a pénzintézeteknek, hiszen mentor szerepet kell(ene) játszaniuk a vállalkozók életében – állítja dr. Hannya Nimer. A Magyar Gazdaság- és Vállalkozásfejlesztő Zrt. elnök-ügyvezetője, akinek Bod Péter Ákos a barátja és mentora, biztos benne, hogy a szakmai életben nem lehetnek bakancslisták.
A Magyar Gazdaság- és Vállalkozásfejlesztő Zrt. elnök-ügyvezetője, dr. Hannya Nimer a banki KKV, vállalati hitelezés, banki szolgáltatásfejesztés és banki értékesítési rendszerek szakértője, számos vállalkozói szervezet aktív tagja. A pénzügyi szakembert ezúttal nem csak a számok világáról faggatta az Üzletem a 12 kérdés – 12 válasz sorozatban.
– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?
– Egy hivatásnak sosincs csúcsa.
– Milyen távra tervez?
– Hosszúra.
– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?
– Úgy gondolom, vannak életszakaszok az ember életében. Életünkben lehet bakancslista, de a szakmai munkában nem. Vannak terveim, lehetőségek, célok, rövid és középtávon. A jövőbeni „bakancslistás” terv még üzleti titok.
– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?
– Mindig kellenek példaképek az ember életében, szakmai fejlődésében, nekem a tanárom, mentorom, barátom Bod Péter Ákos.
– A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?
– Elsősorban Magyarországon és az EU-n belül.
– Mibe fektetne be? Gondolkodik új vállalkozáson?
– Talán a magánegészségügybe, de mindenki maradjon a kaptafánál és csinálja azt, amihez ért, abból nagy baj nem lehet!
– Mivel lehet Magyarországon „őrületbe kergetni” a vállalkozót? Tapasztalatom szerint a mai magyar vállalkozók, cégvezetők többsége sajnos még mindig tájékozatlan vállalkozásának pénzügyeiben. Megbízik a könyvelő Marikanéniben, amivel semmi baj nincs, de Marikanéni elsősorban „adóoptimalizáló” könyvelő, nem látja át az egész pénzügyi spektrumot. A vállalkozóknak nincsen racionális tervük, ha van hitel és megkapják, akkor azt felveszik, majd lesz valahogy alapon. Nagy felelőssége van a pénzintézeteknek, hogy ne hitelezzük túl az ügyfelet, megfelelő tanácsokkal lássuk el, egyfajta mentor szerepet töltsünk be a vállalkozók életében. Nekünk ez a hitvallásunk, az MGV Zrt. ezt a metodikát, üzleti szemléletet követi.
– Milyen módszerekkel fejleszti üzleti partneri kapcsolatait?
– Nincs erre módszer, ha nyitott vagy az emberek felé, akkor azt bevonzod.
– Mire sajnálja az időt?
– A tökölésre.
– Mire nem sajnálja a pénzt?
– A pénz: eszköz, nem szabad sajnálni, ki kell, hogy szolgáljon.
– Milyen célra, kiknek adakozna?
– Aki adakozik, azt csendben tegye.
– Mivel töltődik fel? Mi tudja a legjobban kikapcsolni?
– Sport, család, gyerek, kutya.
Szerdahelyi Csaba
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.