Dr. Imreh-Tóth Mónika: A folyamatos kis sikerek visznek előre

Dr. Imreh-Tóth Mónika: A folyamatos kis sikerek visznek előre
Szerdahelyi Csaba  |  2022. 12. 14., 10:25

Alapító tagja vagyok a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Női Vállalkozói Szekciójának. Ez a felkérés számomra csúcspontnak nevezhető – mondta az Üzletemnek dr. Imreh-Tóth Mónika, az SZTE GTK adjunktusa, az Innoversity Kft. alapítója.

Dr. Imreh-Tóth Mónika a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Vállalkozásfejlesztési mesterszakán néhány évvel ezelőtt indította el a Női vállalkozók kurzust, célja a Női vállalkozók kutatóműhely kialakítása. Rajong a könyvekért, hisz a lifelong learningben. Úgy látja, egy üzleti reggelin nem csak megrendelések, hanem barátságok is születhetnek. Mint mondja: arra biztos szakítana időt, ha „önkéntes babasimogatókat” keresnének. Következzen az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 450. interjúja!

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Nem hiszek a csúcspontokban, a folyamatos kis sikerekben annál inkább. Engem ezek töltenek fel, ezek visznek előre. Nem az adjunktusi kinevezésemre vagyok a legbüszkébb, hanem az olyan hallgatói visszajelzésekre, miszerint az én kurzusomat szerették a legjobban az egyetemi évek alatt. Vállalkozása sok embernek van, nekem is. Sőt, a mi cégünk nem is tartozik a legnagyobbak közé, de a mindennapi pozitív visszajelzések, amelyeket a partnereinktől kapunk, mégis különlegessé teszi számomra. Emellett – és erre különösen büszke vagyok – eljutottunk oda, hogy pontosan azt csináljuk, amit szeretnénk. Szerintem ez a legfontosabb, és nem mérhető csúcsokban. De ha egy dolgot mindenképpen ki kellene emelnem, akkor talán az, hogy a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Női Vállalkozói Szekciójának az alapító tagja lettem. Ez a felkérés számomra csúcspontnak nevezhető.

Milyen távra tervez?

– Tudom, hogy itt nagyon hosszú időtávokat illene feltüntetni, de az utóbbi néhány év eseményei, úgy gondolom, hogy ezt felülírták. Ha a jövő évemet nagyjából látom, akkor már boldog vagyok. Valószínűleg ez is a „sodródással” függ össze, legjobb tudásunk szerint tesszük a dolgunkat. Mindig jönnek új kihívások és eredmények.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Az utóbbi időben a kutatási témám a női vállalkozók irányába mozdult el. Ehhez kapcsolódnak jövőbeni terveim is. A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Vállalkozásfejlesztési mesterszakán néhány éve elindítottam a Női vállalkozók című kurzust, de a célom a Női vállalkozók kutatóműhely kialakítása, illetve 2023 végére egy, a témához kapcsolódó könyv megjelentetése. De ez még titok…

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Szerintem egyetlen embert nem lehet megnevezni, hiszen születésünktől kezdve folyamatosan tanulunk, folyamatosan hatnak ránk a minket körülvevő emberek. Szerencsésnek mondhatom magam, mert a családom is inspirál, az egyetemi kollégák is folyamatosan edzésben tartják az agysejtjeimet, illetve az ügyfelektől is rengeteget tanulok. Külön kiemelném a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítványt, mert talán az egy percre jutó fejlődésem a náluk töltött idő alatt volt a legmagasabb.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Ez nehéz kérdés. Úgy gondolom, hogy a személyiségem elég motiváló, de erről őket kellene megkérdezni. Nincs külön kialakított rendszer, egyszerűen csak olyan emberekkel dolgozom együtt, akikkel működik a kémia, és maximálisan hiszek bennük, amit éreznek is (reményeim szerint).

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Nyilván ez gondolatkísérlet, de gyermekkoromban pszichológus szerettem volna lenni.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Lehet, ezzel nem leszek népszerű, de sodródom. Eddig egyik megkeresés hozta a másikat, így az ajánlások a legfontosabbak a cégünk életében. Emellett nagyon sokat jelentenek az üzleti közösségek, üzleti reggelik, ahol nem csak megrendelések, hanem barátságok is születnek.

Mire sajnálja az idejét?

– Érdekes lehet, de tipikusan „női” időtöltésre: fodrász és társai. Emellett olyan „holtidőkre”, mint utazás A-ból B-be, vagy olyan emberek társaságában eltöltött időre, akik inkább elvesznek, mint adnak az életemhez. Ez utóbbit igyekszem a nullára redukálni. 

Mivel lehet felbosszantani?

– Úgy vélem, hogy két gyerek, egy férj, két kutya, egy macska mellett már nagyjából semmivel… De ha mégis meg kellene jelölni valamit: a felesleges körökkel, a tiszteletlenséggel, rosszindulattal és a hazugsággal.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Az egyik terület a gyerekek környezettudatosságának erősítése, szemléletformálás keretein belül. (Jelzem, ezt most is csináljuk.) Egyszer olvastam valahol, hogy önkéntes babasimogatókat keresnek – erre biztosan tudnék időt szakítani.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Egyrészről a könyvekre. Egyszerűen rajongok értük, és imádok olvasni. Nem tudnék lemondani róluk, bár rendkívül nehéz időt találni rá. Másrészről bármi, amivel örömet szerzek a családomnak és a barátaimnak. Harmadrészt a tanulásra.  Én hiszek a lifelong learningben. Ezekre sosem sajnálom.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A csend. A csend olvasással még inkább, és ha mindez nyaralás közben történik, akkor az a jackpot.

(Fotó: Molnár Ákos)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS