Cseh Ádám: Életem fontos része a szolgálat

Szerdahelyi Csaba  |  2019. 03. 01., 09:30

A korrekt üzletelés és az emberség automatikusan szorosabb partneri kapcsolatokat hoz létre – ezt tapasztalja Cseh Ádám. A StyleGroup és a Kitchy Design társtulajdonosa az Üzletemnek adott interjúban arról is beszélt, hogy a közösségépítésben hosszútávra tervez.

Cseh Ádám néha külföldre utazik feltöltődni, de tudja, hogy Magyarországon van a helye, mert az ő „keresztje” itthon van. Úgy érzem, ezt a szakmájában is hitvallásként éli meg a Kitchy Design társtulajdonosa, aki szenvedélyesen rajong a gasztronómiáért, a designért és mindenért, amit a természetnek köszönhetünk. Mindezek mellett bőven elfér az is, hogy rajong a hadtörténelemért és az is, hogy a Piqniq Budapest rendezvényét levezényelje. Köszönettel tartozom Ádámnak, hogy ennyi mindent megosztott magáról. Szóval: itt van az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának legfrissebb interjúja!

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Minden olyan kis lelki hegyet, ami félelemből épült, de bátorsággal meg mertem mászni. Így utaztam el és éltem többször egyedül külföldön a Távol-Kelettől Európáig, kezdtem vállalkozásba és néztem szembe a félelmeimmel és a gyengeségeimmel.

Milyen távra tervez?

– A családi életben életem végéig, társadalmi felelősségvállalásban, közösségépítésben hosszútávon, vállalkozásban pedig ameddig ez a személyes szabadságom javára válik.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Álmom, hogy a szűkebb környezetemen kívül is tudjak a rászorulóknak segíteni a rendelkezésemre álló eszközökkel. 

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– A fájdalmaimtól, az őszinte szembenézéstől, az egyenes, tiszta kommunikációtól és a szeretettől. Összességében: az emberi kapcsolataimtól.

A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?

– Külföldön nyitottabb a társadalom, ezért néha kimegyek feltöltődni, de úgy érzem, hogy az én keresztem itthon van.

Mibe fektetne? Gondolkodik új vállalkozáson?

– Szenvedélyem a történelem, így most ezzel kapcsolatos tanulásba fektetek, utána pedig van ehhez kötődő üzleti ötletem is.

Milyen módszerekkel fejleszti üzleti kapcsolatait?

– Szeretek enni és kávézni, ez legalább napi 2-3 alkalmat ad, hogy összekössem a kellemeset a hasznossal. Az a tapasztalatom, hogy a korrekt üzletelés és az emberség automatikusan szorosabb partneri kapcsolatokat hoz létre. 

Mire sajnálja az idejét?

– A dugóban araszolásra. Mivel türelmetlen ember vagyok, ezért hosszú a lista.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Tanulásra, önismeretre, önfejlesztésre, lelki munkára.

Mivel lehet felbosszantani?

– Halogatással, ami magamban is a legjobban zavar. A felelősség fel nem vállalásával és az igazságtalansággal.

Milyen területen vállalna önkéntes munkát?

– Életem fontos része a szolgálat, így gyakorlatilag bármiben.

Mivel töltődik fel? Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Rajongok a történelem, azon belül is a hadtörténelem iránt. Bármi, amit a témában olvasok, feltölt. Szeretek úszni, túrázni, a természetben lenni és a barátokkal, családdal mélyeket beszélgetni. A gasztronómiáról nem is beszélve.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-09-13 18:13:00
A hazai partnerek mellett a térség autógyárait is kiszolgáló központtá bővül a fémfelület-kezelő technológiával foglalkozó Aalberts Surface Technologies Kft. tatabányai telephelye egy körülbelül 22 millió euró értékű beruházás eredményeként.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS

2024. szeptember 16. és 20. között tartják Bécsben a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség közgyűlésének 68., éves rendes ülését, amelyet követően 17–18-án tudományos fórumot is tartanak az élelmezésbiztonságról.