Cseh Ádám: Életem fontos része a szolgálat

Szerdahelyi Csaba  |  2019. 03. 01., 09:30

A korrekt üzletelés és az emberség automatikusan szorosabb partneri kapcsolatokat hoz létre – ezt tapasztalja Cseh Ádám. A StyleGroup és a Kitchy Design társtulajdonosa az Üzletemnek adott interjúban arról is beszélt, hogy a közösségépítésben hosszútávra tervez.

Cseh Ádám néha külföldre utazik feltöltődni, de tudja, hogy Magyarországon van a helye, mert az ő „keresztje” itthon van. Úgy érzem, ezt a szakmájában is hitvallásként éli meg a Kitchy Design társtulajdonosa, aki szenvedélyesen rajong a gasztronómiáért, a designért és mindenért, amit a természetnek köszönhetünk. Mindezek mellett bőven elfér az is, hogy rajong a hadtörténelemért és az is, hogy a Piqniq Budapest rendezvényét levezényelje. Köszönettel tartozom Ádámnak, hogy ennyi mindent megosztott magáról. Szóval: itt van az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának legfrissebb interjúja!

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Minden olyan kis lelki hegyet, ami félelemből épült, de bátorsággal meg mertem mászni. Így utaztam el és éltem többször egyedül külföldön a Távol-Kelettől Európáig, kezdtem vállalkozásba és néztem szembe a félelmeimmel és a gyengeségeimmel.

Milyen távra tervez?

– A családi életben életem végéig, társadalmi felelősségvállalásban, közösségépítésben hosszútávon, vállalkozásban pedig ameddig ez a személyes szabadságom javára válik.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Álmom, hogy a szűkebb környezetemen kívül is tudjak a rászorulóknak segíteni a rendelkezésemre álló eszközökkel. 

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– A fájdalmaimtól, az őszinte szembenézéstől, az egyenes, tiszta kommunikációtól és a szeretettől. Összességében: az emberi kapcsolataimtól.

A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?

– Külföldön nyitottabb a társadalom, ezért néha kimegyek feltöltődni, de úgy érzem, hogy az én keresztem itthon van.

Mibe fektetne? Gondolkodik új vállalkozáson?

– Szenvedélyem a történelem, így most ezzel kapcsolatos tanulásba fektetek, utána pedig van ehhez kötődő üzleti ötletem is.

Milyen módszerekkel fejleszti üzleti kapcsolatait?

– Szeretek enni és kávézni, ez legalább napi 2-3 alkalmat ad, hogy összekössem a kellemeset a hasznossal. Az a tapasztalatom, hogy a korrekt üzletelés és az emberség automatikusan szorosabb partneri kapcsolatokat hoz létre. 

Mire sajnálja az idejét?

– A dugóban araszolásra. Mivel türelmetlen ember vagyok, ezért hosszú a lista.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Tanulásra, önismeretre, önfejlesztésre, lelki munkára.

Mivel lehet felbosszantani?

– Halogatással, ami magamban is a legjobban zavar. A felelősség fel nem vállalásával és az igazságtalansággal.

Milyen területen vállalna önkéntes munkát?

– Életem fontos része a szolgálat, így gyakorlatilag bármiben.

Mivel töltődik fel? Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Rajongok a történelem, azon belül is a hadtörténelem iránt. Bármi, amit a témában olvasok, feltölt. Szeretek úszni, túrázni, a természetben lenni és a barátokkal, családdal mélyeket beszélgetni. A gasztronómiáról nem is beszélve.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS