Belga és francia nagyágyúktól is tanult a chocoMe tulajdonosa

2018. 12. 06., 09:00

Mészáros Gábor kimondottan sajnálja tévézésre pazarolni az idejét. A chocoMe csoki manufaktúra tulajdonosa viszont szeret utazni – és rengeteget tanul.

Díjakat díjakra halmoz a chocoMe és tulajdonosa, Mészáros Gábor. Így aztán a világ édességeket imádó része lassan megtanulhatja, hogy a chocoMe a budapesti Kisgömb utcából ontja a kézműves finomságokat. Gábor a tanulás híve, a csokoládékészítést az alapoktól, az ültetvényes munkától kezdve tanulmányozta. Az eredmény nem maradt el: egyik termékük ott van a világ ötven legjobb élelmiszere között, ami hatalmas elismerés. Szóval: ezúttal 11 kérdés – 11 válasz, Mészáros Gáborral.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Mind az eddig megszerzett 68 nemzetközi díjra büszkék vagyunk, de a Great Taste Awards versenyen elért eredményre vagyunk a legbüszkébbek. 2017-ben Londonban a benevezett közel 12 ezer termék közül a világ legjobb 50 élelmiszere közé választották be az egyik csokoládénkat.

Milyen távra tervez?

– Nem a holnapnak élünk, kifejezetten hosszú távra tervezünk minden tekintetben.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Amennyiben lesz helyben kapacitásunk, én is szeretnék bean to bar csokoládét készíteni.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– A szakmai nagyágyúktól Belgiumban és Franciaországban.

A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?

– Külföldön nagyobb lehetőségek vannak, mint a hazai piacon, nyilván a piac méretéből adódóan.

Mibe fektetne be? Gondolkodik új vállalkozáson?

– Az új üzemünk kialakítása lesz a következő nagy befektetésünk.

Mivel lehet Magyarországon „őrületbe kergetni” a vállalkozót?

– Nem értem a kérdést…

Mire sajnálja az időt?

– Tévénézésre.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Fejlesztésre.

Milyen célra, kiknek adakozna?

– Jótékony célokra szoktam adakozni.

Mivel töltődik fel? Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Utazással.

Szerdahelyi Csaba

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS