Balatonyi Balázs: Szeretem, ha a vállalat bízik a tudásomban

Balatonyi Balázs: Szeretem, ha a vállalat bízik a tudásomban
Szerdahelyi Csaba  |  2021. 11. 05., 10:00

Célunk egy olyan új, innovatív üzleti modell meghonosítása, amely egyedülálló a hazai logisztikai szektorban – mondta az Üzletemnek Balatonyi Balázs, a Palletways értékesítési vezetője.

Balatonyi Balázs így emlékezik a kezdetekre: „Három éve, az első napon alig 40 raklappal indult a történetünk, amely a harmadik évfordulóra már átlépte a napi ezer szállított raklap lélektani határát. Hiszünk abban, hogy a növekedés akkor a leggyorsabb, ha abban a partner vállalkozásainkat tesszük érdekeltté”. A Palletways független magyar logisztikai szereplőkre támaszkodva építette ki országos gyűjtőszállítmányozási hálózatát, amely a raklapos áruk futárszolgálataként ma már meghatározó szereplője a hazai piacnak. Ha érdekli, hogy Balázs hogyan építi üzleti kapcsolatait, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 348. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– A jelenlegi munkahelyemen, a Palletways-nél mind a vezetőségtől kapott bizalom, mind pedig a feladatok sokszínűsége azt mondatja velem, hogy jelenlegi munkámat tartsam karrierem eddigi legérdekesebb állomásának. Szeretem, ha a vállalat bízik a tudásomban, valamint úgy érzem, hogy rengeteg a kihívás is, amivel naponta találkozom.

Milyen távra tervez?

– Mindenféleképpen hosszútávra. Úgy gondolom, hogy még rengeteg izgalmas feladat vár rám a cég kötelékében.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– A saját vállalkozás. Ez mindig motivált, azonban még várat magára, mivel úgy gondolom, még nem tanultam eleget, valamint a jelenlegi munkám bőven tartogat még számomra újat.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Nem emelnék ki senkit. A főiskolától, az eddigi valamennyi munkahelyemig. Szerintem a tanulás élethosszig tart.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Egyrészt a csapatszellemet rendkívül fontosnak tartom. Mindenkinek éreznie kell, hogy egy csónakban evezünk. Másrészt a bizalmat emelném ki. Nem irányítani kell egy csapatot, hanem vezetni, a csapat tagjainak a szakmai tudásában megbízva.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Bármilyen szakmában, ami valódi kézzel fogható értéket teremt.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– A személyes kapcsolattartás híve vagyok, természetesen a partner idejét és igényeit szem előtt tartva. Véleményem szerint az üzletek emberek között köttetnek.

Mire sajnálja az idejét?

– Egyenes embernek gondolom magam, nem szeretek köríteni, igyekszem mindjárt az elején őszinte lenni. Nem szeretem a fölösleges köröket, az utólagos módosításokat. Ezeket tartom a leginkább elvesztegetett időnek.

Mivel lehet felbosszantani?

– Az adott szónak számomra komoly jelentősége van, így nem szeretem, ha egy ígéret nincs betartva, legyen szó bármilyen apróságról is.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Hiszek abban, hogy minden komolyabb változás kicsiben kezdődik el. Mindenki képes a saját környezetének legalább minimális jobbátétele érdekében tenni valami apróságot. A 90-es évek gyermekeként szeretném, ha majd az én gyermekeimnek is jutna tiszta levegő és kellemes környezet, így a környezetvédelmet jelölném meg.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A gasztronómiára és a zenére. Nagyjából bármire, ami összefüggésbe hozható a gitárral.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A feleségemmel az utóbbi időben – főleg a Covid miatti lezárások okán – rákattantunk a túrázásra. Ha hétvége van és az időjárás megengedi, már indulunk is kirándulni. Tehát mondhatjuk, hogy az aktív kikapcsolódást szeretjük mindketten.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS