Sághi Attila lett az Év Projektmenedzsere, aki a hagyományokat a funkcionalitással ötvöző Magyarország Háza Brüsszelben projekttel nyerte el a hazai projektmenedzsment szakma egyik legrangosabb elismerését.
Az Év Projektmenedzsere Díj ünnepélyes átadására 2024. december 5-én került sor. A több mint húsz éves múltra visszatekintő díjat a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla, a magyar projektmenedzsment szervezetek közössége ítéli oda minden évben a legkiválóbb szakembernek. Az Év Projektmenedzsere Díj célja, hogy a széles közönség számára is láthatóvá tegye a kimagasló szakmai eredményeket, és az elismeréssel egyben a projektmenedzsment kultúra erősödéséhez is hozzájárul.
Az Év Projektmenedzsere Díjat idén Sághi Attila, a Városliget Zrt. beruházási vezérigazgató-helyettese nyerte el, akinek a munkájában központi szerepet játszik a kulturális értékek és a modern technológiák összehangolása.
A Magyarország Háza Brüsszelben egyrészt a magyar kultúrát és történelmet mutatja be méltó környezetben, összehangolva a modern dizájnnal és a funkcionális terekkel, másrészt az Európai Unió Tanácsának magyar elnökségéhez köthető diplomáciai feladatok ellátására is alkalmasnak kell lennie.
Mivel az épület kiállításoknak és kulturális programoknak, illetve diplomáciai rendezvényeknek is helyszínéül szolgál, egyensúlyt kellett teremteni az örökségvédelmi szempontok és a modern funkciók között, miközben a magyar és a belga előírásoknak, eljáráskövetelményeknek egyaránt meg kellett felelni. A projekt szakmai irányításának egyik legfontosabb eleme ezért az összes érdekelt fél igényeinek megértése és összehangolása volt.
A projektvezetői szerepről szólva Sághi Attila elmondta, hogy minden munkája során arra törekszik, hogy valamennyi résztvevő lássa a „nagy képet”, és érezze saját fontosságát e kép részeként. „A projektmenedzser maga a kapcsolat, ami lehetővé teszi, hogy különböző helyről érkező és különböző tudással rendelkező emberek közösen tudjanak működni.”
A díjátadón a résztvevőket Perlusz László, a Magyar Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára köszöntötte. Beszédet mondott Cserna József, a Magyar Projektmenedzsment Szövetség elnöke, a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagja. A díjat Barabás Tamás, a Magyar Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének társelnöke, a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla soros elnöke adta át.
Az Év Projektmenedzsere Díj
A kitüntetés évenkénti odaítélésének célja a hazai projektmenedzsment élet egy-egy kiemelkedő szakemberének elismerése, a sikeres projekt eredményeinek bemutatása és általuk a projektmenedzseri tudás és szakma jelentőségének fókuszba helyezése. Az Év Projektmenedzsere díj szervezője a projektmenedzsment szakmai szervezetek közösségénekképviselőiből alakult Projektmenedzsment Kiválóság Tábla.
Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjai:
– Magyar Projektmenedzsment Szövetség (PMSZ)
– Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ)
– Fővállalkozók Magyarországi Szövetsége (FŐVOSZ)
– Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (HTE) Projektmenedzsment Szakosztály
– Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ)
– Építéstudományi Egyesület (ÉTE)
– Neumann János Számítógéptudományi Társaság (NJSZT)
Támogató tagok:
– Magyar Innovációs Szövetség
– Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.