Lezárult a Budapesti Corvinus Egyetem képzésfejlesztési projektje: a Széchenyi 2020 program keretében megvalósuló fejlesztésekhez a felsőoktatási intézmény 306 millió forintos támogatást kapott.
A program a székesfehérvári kampuszon a duális képzések fejlesztése mellett a gyakorlatorientált arculat kialakításához is hozzájárult.
Számos programmal, rendezvénnyel, népszerűsítő versennyel és tájékoztató anyagok készítésével jelentősen növelték az egyetem duális partnereinek és hallgatóinak számát. Kialakultak a duális partnerekkel történő rendszeres kapcsolattartás formái, és ennek szervezeti keretei.
Öt duális képzési formát is kidolgoztak és továbbfejlesztettek: a gazdálkodás és menedzsment, a pénzügy-számvitel és a turizmus-vendéglátás alapszakot, továbbá a logisztika és a sportközgazdász mesterszakot.
A projekt részeként több mint száz új tananyag fejlesztése is megvalósult: jegyzetek, esettanulmányok, digitális tananyagok, illusztrációs videók készültek, amelyek a tanulási folyamatot gyakorlatiasabbá, gazdagabbá és élményszerűbbé tették.
A duális tantárgyak kialakításába és tanításába a duális partnereket is bevonták, a mentorok és a hallgatók számára elektronikus tananyagokat fejlesztettek, és a duális képzésben való részvételük eredményesebbé és sikeresebbé tétele érdekében tréningeken vehettek részt a projekt szervezésében.
A lemorzsolódás csökkentése érdekében egyetemi mentori szolgáltatást is kaptak a duális képzések hallgatói.
A program keretében megvalósulhatott a duális képzések minőségbiztosítása is. (MTI)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.