A sikeres energetikai vállalkozók teljesítményorientáltak, képesek hatni másokra, illetve szervezetekre, hajlandóak kockázatokat vállalni, kontrollt gyakorolva maguk felett, jól szervezetten végzik a feladataikat és elkötelezettek a csapatmunka iránt – áll az EIT támogatásával működő EIT InnoEnergy első, szűkített, kilenc ország 800, energetikára szakosodott vállalkozójának személyiségelemzésével elkészült felmérésében, amelynek eredményeit Európa egyik legfontosabb energetikai és innovációs seregszemléjén, az idei The Business Booster rendezvényen mutatták be Párizsban.
Az ESADE Business Schoollal közösen jegyzett tanulmány rámutat arra is, hogy a fenntartható energiával foglalkozó férfi és női vállalkozók kompetenciái között nem találhatók szignifikáns eltérések egyik vizsgát országban sem.
Az elemzés készítői a helyi eltérések után kutatva Spanyolország, Portugália, Hollandia, Belgium, Luxemburg, Franciaország, Németország, Svédország és Finnország vállalkozói profiljait vetették össze. Ezek alapján azt tapasztalták a szakemberek, hogy a régiók közül az ibériai vállalkozók a leginkább eredményorientáltak. Velük szemben a francia vállalkozók erőssége a vezetési stílusukban rejlik, bár a magabiztosságuk elmarad az innováció, a marketing, a kockázatvállalás és a pénzügyi készségek terén.
A kompetenciák vonatkozásában a német vállalkozók tekinthetők a legstabilabbaknak. Egyik vizsgált területen sem múlják felül, sem alul más ország vállalkozóit. Hozzájuk képest a Benelux államok vállalkozói magas kockázatvállalási hajlandóságot mutatnak, ám kevéssé hatékonyak a megvalósításban és a támogató vezetői stílus megteremtésében. Meglepő eredményt produkáltak a skandináv vállalkozók. Arra derült fény, hogy rendkívül jól tolerálják a bizonytalanságot, valamint magas kockázatvállalási hajlandóság is jellemzi őket.
A felmérés rámutat arra is, hogy a támogató vezetési stílust tekintve a nők magasabb pontszámot értek el, mint a férfiak, valamint szintén régiótól függetlenül határozottabbak a menedzsmentkészségek elsajátítása terén. Ugyanakkor az is látszik, hogy sokkal kevésbé voltak magabiztosak a saját vállalkozói hatékonyságuk, illetve a pénzügyi területet érintő döntéseik megítélésekor.
Az EIT InnoEnergy elemzése az E2Talent eszközzel készült. Ez azzal a céllal született, hogy segítse a fenntartható energetikára szakosodott vállalkozásokat, befektetőket a csapattagok vállalkozói kompetenciáinak kiértékelésében, ami révén megalapozott döntések hozhatók, illetve új szerepek is kijelölhetőek a vállalkozásokon belül.
A teljes tanulmány itt érhető el.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.