A vállalkozásoknak nyújtott új szolgáltatásokra és a Prima-díj missziójára is felhívták a figyelmet a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége márciusi rendezvénysorozatán, amelynek utolsó állomása Győrben volt.
A márciusban megrendezett vállalkozói találkozók célja az volt, hogy a Vállalkozások és Munkáltatók Országos Szövetsége tájékoztatást adjon idei 35 éves jubileumi évében induló 5 éves stratégiájáról és cselekvési programjáról, a szövetség aktuális gazdaságpolitikai kérdésekre adandó válaszairól, valamint a vármegyei VOSZ-szervezetek ismertessék tavaly végzett munkájuk eredményeit.
Dr. Kovács Péter, a VOSZ Győr-Moson-Sopron vármegyei elnöke beszédében kiemelte a szervezet egyik legfontosabb szolgáltatását, az olcsó vállalkozói hitelek közvetítését, az ehhez kapcsolódó tanácsadást. Kifejtette, hogy a konstrukció iránt az érdeklődés továbbra is élénk. 2022-ben ezernél is több szerződött Széchenyi Kártya tulajdonossal bővült a vármegye, döntő többségük mikro- és kisvállalkozás. Mindez több 10 milliárd forintnyi hitelkihelyezést jelentett. Az elnök szót ejtett a VOSZ közösségépítő, a térséget támogató kezdeményezéseiről is, példaként említve a közelmúltban, Darnózseliben lezajlott faültetési akciót. Beszélt a Prima díj jelentőségéről is. A vármegyei szervezet taggyűlésén a tagok egyhangú szavazással döntöttek a helyi elnökség bővítéséről, amelynek értelmében négy fő kapott helyet a vezetőségben.
Szárnyas János, a VOSZ Vas vármegyei elnöke kiemelte, hogy tavaly több ezer szerződött Széchenyi Kártya tulajdonossal bővült a vármegye, döntő többségük mikro- és kisvállalkozás. Mindez többmilliárd forintnyi hitelkihelyezést jelentett. A szervezet idei évi tervei kapcsán a VOSZ 35 program országos rendezvénysorozatát, továbbá a rendszeres tájékoztatást és a párbeszéd fontosságát emelte ki a vármegyei elnök, amely elengedhetetlen a sikerhez és az együttes eredményekhez. Úgy fogalmazott: a vármegyei aktivitások és az országos programok erősítik egymást, intenzív jelenléthez és növekvő befolyáshoz vezetnek.
Pócza Zoltán vármegyei elnökségi tag a Prima díjról, a vasi értékekről beszélt a rendezvényen annak apropóján, hogy idén huszadik éve él a megyei Prima kezdeményezés. Mint mondta: „A tagság felelőssége, hogy jó javaslatok szülessenek a jelöltekre, akik nem csupán szakmájukban kiválóak, hanem emberi értékeik miatt is példaképként állíthatók a közösség elé.”
Balogh Ádám, a VOSZ Zala vármegyei elnöke beszélt a turizmus-vendéglátás kiemelt szerepéről, amely Zalában komoly jelentőséggel bír, mert mindig jól jelzi a gazdaság állapotát.
„Egy város, egy közösség csakis akkor működik jól, ha a helyi gazdaság jól működik, utóbbinak meghatározó szereplői a vállalkozók, akik ezer szállal kötődnek a közösséghez, vagyonukat befektetik, munkahelyeket teremtenek és biztosítják a fejlődést a városban” – fogalmazott beszédében Bali Zoltán, Zalaegerszeg alpolgármestere. Az önkormányzat egyik fő szerepe az, hogy tartsa a kapcsolatot a vállalkozókkal, folytassa a párbeszédet. Az alpolgármester további partnerséget ajánlott a VOSZ-nak az elkövetkező öt évre és a továbbiakra is.
(A fotó a győri fórumon készült.)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.