Senki sem szereti a notórius hazudozókat, kivéve, amikor értékesítési munkatársat keresnek. A meghökkentő megállapításra a University of Chicago Booth School of Business munkatársai jutottak egy kutatás során.
Bizonyos szerepek esetében a munkaadók tolerálhatják, ha egyes alkalmazottak elferdítik a valóságot, s akár el is várhatják ezt tőlük – állapították meg a University of Chicago Booth School of Business kutatói.
A kutatók arra kérték a felmérésben résztvevőket, hogy értékeljenek 32 foglalkozást azzal kapcsolatban: milyen mértékben kell az adott pozícióban tevékenykedőknek rávenniük másokat egy termék azonnali megvásárlására – írja a Computerworld.
Ezek a pozíciók az értékesítési, befektetési és hirdetési területeken találhatók, míg a legkevésbé eladásorientáltak a tanácsadás, a nonprofit és könyvelési területeken.
A kutatásban résztvevők szerint a hazudozók jobban boldogulnának a bankszektorban, a hirdetési szakmában és értékesítőként.
„Megállapítottuk, hogy az emberek nem mindig helytelenítik a hazudozást” – mondta Emma Levine, a Chicago Booth viselkedéstudományi professzora, a kutatási jelentés vezető szerzője.
A kutatási jelentés kimondja, hogy a csalások mérséklésére törekedő vállalatoknak ügyfélorientált értékesítési megközelítést kell alkalmazniuk.
Az ivóvízkincset kímélő és alacsony energiafelhasználású üzemmel bővül Szolnok több mint hét évtizede fejlődő vegyipari ökoszisztémája az elektrolitgyártás vezetői közé tartozó KunlunChem százmillió eurót meghaladó befektetésével.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.