Az eltűnt négylábúakat és gazdijaikat hozza újra össze egy applikáció, amelyet a mikrocsipes azonosítás helyettesítésére vetnének be.
A kínai kormány megrendelésére arcfelismerő szoftvereket gyártó kínai Megvii cég a négylábúak azonosítására fejlesztett ki telefonos alkalmazást a mesterséges intelligencia segítségével – olvasható a Kreatív Online-on.
A biometrikus azonosítás nem a teljes arcra, csupán az orra fókuszál. A tervezők szerint a kutyák és macskák orrmintázata ugyanannyira egyedi, mint a kriminalisztikában azonosításra használt emberi ujjnyomat.
A Megvii alkalmazásával elég a telefon kamerájával néhány, az orról különböző szögből készített fotót feltölteni az első regisztrációkor. A rendszer ezekből olyan egyedi markereket generál, amelyekkel létre tudunk hozni saját profilt négylábúnknak. Ha a kutya vagy cica elkószálna vagy ellopnák, egyetlen gombnyomással jelezni tudjuk eltűnését.
A Megvii fizetőssé tenné az alkalmazást. Abban bíznak, hogy ha a hatóságok is elfogadják a jövőben hivatalos azonosítási módszerként, akkor a kisállattartók inkább ezt fogják választani a drágább és beavatkozást is igénylő mikrocsip-beültetés helyett.
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.