2024. március 5. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 03. 05., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Orbán Viktor: őrködni kell négy józan paraszti megfontolás fölött

Adottak a stabil gazdaságpolitika feltételei – hangsúlyozta a miniszterelnök a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett, március 4-i gazdasági évnyitó rendezvényen, amelyen beszédet mondott Parragh László kamarai elnök, Varga Mihály pénzügy- és Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter is.

Új BizniszPlusz podcast:
Frank Patrícia: a jó megjelenés a kapcsolatépítés fontos eszköze

A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt.

Dr. Keszte Róbert: A siker megélése a legerősebb motivációs eszköz

Fontosak a különböző megmérettetések, pályázatok, díjak, mert segítenek abban, hogy közös célokat valósítsunk meg, és bevonjuk a sikereinkbe munkatársaink széles körét – mondta az Üzletemnek dr. Keszte Róbert, a Continental Architecture & Networking üzletág Operatív igazgatója.

Csúcsot döntött a személyi kölcsön januárban

Januárban nagyon felpörögtek a lakáshitelek, a babaváró támogatás viszont csúnyán visszaesett a megemelt hitelösszeg dacára. A személyi kölcsönök csúcsot döntöttek, a bankszámlák egyenlege viszont bezuhant. Egyre kisebb a különbség a lakossági hitel- és betétállomány között – derül ki a Bank360.hu elemzéséből.

Lakásbiztosítási akciók: 50 százalékos kedvezményt is ígérnek

A kalkuláció alapján kiderülhet, hogy a meglévő biztosítónknál is tudunk kedvezőbb szerződést kötni.

Idéntől plusz egy hónap van a gépjárműadó befizetésére

Több mint ötmillió jármű után – március 15-e helyett – 2024-től elegendő április 15-ig befizetni az adót, amelyről az idén mindenki határozatot kap a befizetési határidő változása miatt.

Mire számíthat az ingatlan tulajdonosa, ha téves az ingatlan-nyilvántartási térkép?

Előfordulhat, hogy az ingatlan tényleges, természetbeni határvonala nem egyezik a térképen található határvonalakkal? Mi lehet a hiba oka? Lehet, hogy téves az ingatlan-nyilvántartási térkép? A kérdésekre dr. Szabó Gergely ügyvéd válaszol.

Egyre népszerűbbek a kempingek és a közösségi szálláshelyek

A 2023-ban üzemelő több mint 270 kemping közül a legtöbbet a Balatonnál és a fürdővárosokban vehettek igénybe a vendégek.

Sokan kérik az egységes uniós társaságiadó-rendszer halasztását

„Bizonytalan, hogy a BEFIT-javaslat hogyan működne párhuzamosan a globális minimumadó szabályaival.”

E-hulladék: egyértelművé tette az Európai Tanács, hogy ki viseli a kezelési költségeket

Az Európai Tanács elfogadta az elektromos és elektronikus berendezések hulladékairól (e-hulladékok) szóló uniós jogszabály módosításait. Ezek a berendezések a termékek széles körét foglalják magukban, köztük a számítógépeket, a hűtőszekrényeket és fotovoltaikus paneleket is.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS