2024. május 3. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 05. 03., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

1000 lakosra 192 vállalkozás jutott 2023 végén

Magyarországon 2023. december végén az egy évvel korábbinál 0,1 százalékkal több, 1,840 millió vállalkozás szerepelt a nyilvántartásban – számolt be a statisztikai hivatal.

Álommeló: tényleg létezik?

Egy „álom munkahelyen” az idő nagy részében jól érezzük magunkat, megbecsülnek minket anyagilag és szakmailag, képességeinknek megfelelő feladatokkal bíznak meg, és a magánéletünk sem sínyli meg a munkát. A SkillX Technologies Zrt. friss, aktív munkavállalókat kérdező felméréséből kiderült, hogy a magyarok jelentős része még kergeti ezt az álmot.

„Rugalmas munkafeltételekkel kell segíteni a dolgozó anyákat”

Egy ideális világban a nőknek nem kell választaniuk a munkájuk és a családjuk között, a karriert sem kell feláldozniuk, ha gyermeket vállalnak. A Mars tisztában van az édesanyákat érintő kihívásokkal, amelyek fókuszában a szakmai és személyes feladatok egyensúlyának megteremtése áll – derül ki a vállalat nemzetközi #HearToBeHeard kutatásából.

A BMI index 0,4 százalékponttal csökkent 2024 áprilisában

A beszerzésimenedzser-index szezonálisan kiigazított áprilisi értéke: 51,8. Áprilisban a válaszadók az előző hónaphoz képest visszafogott bővülésről számoltak be.

Balatonakarattyán már 3,2 millió egy újlakás négyzetmétere

Változatlanul Siófok az új építésű lakást vásárlók kedvence a Balaton-parton, amit az áremelkedés sem tört meg. Az Otthon Centrum mérése szerint a tóparton háromszoros az árkülönbség a legolcsóbb és legdrágább települések újépítésű projektjei között.

Uniós támogatással fejlesztett a Bonag Kft. Békéscsabán

Háromszáz millió forintos fejlesztést hajtott végre a főként szerkezetépítéssel foglalkozó Bonag Kft. két békéscsabai telephelyén.

Cégek törvényességi felügyeleti eljárása: a legfontosabb tudnivalók – II.

A sorozat első részében bemutattuk, hogy ki és milyen okokból indíthat törvényességi felügyeleti eljárást egy céggel szemben. Hogyan zajlik a cégek törvényességi felügyeleti eljárása? Milyen intézkedéseket hozhat a céggel szemben a cégbíróság? A kérdésekre dr. Szabó Gergely ügyvéd válaszol.

EIT Jumpstarter program: 10 ezer eurót is érhet egy jó ötlet

Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) idén is meghirdette az EIT Jumpstarter programot. Az EIT Jumpstarter az egyik legtágabb ágazatközi program, amelyet olyan korai stádiumú innovátorok számára terveztek, akik szeretnének megerősödni és elindítani üzleti tevékenységüket – hívja fel a figyelmet az NKFI Hivatal.

Úton az egységes digitális Európa felé

Az európai parlamenti választások után újonnan felálló intézményeknek továbbra is az egységes piac megteremtésére, a gazdasági biztonság fenntartására, a kritikus technológiák fejlesztésére, valamint a reziliencia erősítésére kell törekedniük – hangsúlyozta Cecilia Bonefeld-Dahl, a DIGITALEUROPE főigazgatója az IVSZ SMART konferenciáján.

Ellentétes lehet az uniós joggal a játékosok átigazolására vonatkozó FIFA-szabályok némelyike

A FIFA-nak a játékosok és a klubok közötti szerződéses jogviszonyokat szabályozó rendelkezései ellentétesnek bizonyulhatnak az európai versenyszabályokkal és a személyek szabad mozgására vonatkozó szabályokkal – írja indítványában Maciej Szpunar, az Európai Bíróság főtanácsnoka.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS