2024. január 5. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 01. 05., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Új BizniszPlusz Podcast:
Benedikt Károly: a lehető legjobb támogatásokhoz ingatlanpiaci és pénzügyi szakértő kell

Ahhoz, hogy az ember bizonytalan gazdasági környezetben is megtalálja a lakásvásárláshoz elérhető maximális pénzügyi és támogatási lehetőségeket, mindenképpen kell ingatlanpiaci és hitelekkel, pénzügyekkel foglalkozó szakember. Benedikt Károlyt, a Duna House Marketing és PR vezetőjét arra kértük, elemezze a magyar és a közép-európai régió 2023-as, illetve 2024-re várható ingatlanhelyzetét, valamint áruljon el hazai legeket. A szakember szerint a vásárlóknak sosem érdemes visszaeső árakra várni, sőt, a tanulság az, hogy a gyors döntések igazán kifizetődőek.

Itt a globális minimumadó

A globális minimumadó bevezetése az elmúlt 50 év legjelentősebb fejleménye a nemzetközi adózásban.

Elindult az eÁFA

Január 1-jén a NAV élesítette az elektronikus áfarendszert.

18 747 turisztikai szálláshelyen 1 millió vendég 2,5 millió éjszakát töltött novemberben

A két legnépszerűbb turisztikai térségben, a Balaton és a Mátra–Bükk turisztikai szálláshelyein a belföldivendég-éjszakák 20, illetve 12 százalékát regisztrálták.

K&H: nem rózsás a hangulat a nagyvállalatoknál

A cégek saját kilátásait jelző vállalati részindex és a gazdasági változásokra vonatkozó makro részindex ellentétes irányba mozdult.

A Baross Gábor Újraiparosítási hitelprogram termékeit január 15-től igényelhetik a cégek

A hazai vállalatok kereskedelmi bankoknál, lízingcégeknél, valamint az EXIM-nél közvetlenül is igényelhetnek finanszírozást.

Előrukkoltak a bankok a CSOK Plusz ajánlataikkal

Az igénylés feltételei eltérnek néhány ponton, a kamatokban és THM-ekben is megindult a verseny a hitelintézetek között.

Napenergia Plusz Program: 62 milliárdos vállalati pályázatot írnak ki január közepén

A kivitelezők 2023. december 4-e óta jelentkezhetnek a programba, egy hónap alatt több mint 400 cég regisztrációját hagyták jóvá.

Használtautó-import: tartja vezető helyét a Volkswagen

A tavalyi reálbércsökkenés miatt kialakult átmeneti keresleti sokk az autópiacokon belül elsősorban a használtautó-import szegmensét érintette.

Erősen kezdte az évet a hazai lakáspiac

A tavalyi pangás után erősen kezdte az évet a lakáspiac – derül ki ingatlanos cég adataiból.

Fogyasztóvédelmi aktualitások: mire számítsunk 2024-ben?

Az elmúlt időszak számos jogszabályi változást hozott a fogyasztóvédelem területén. Marosi Zoltán, a DLA Piper Hungary versenyjogi csoportjának társvezetője összegyűjtötte a főbb jogszabályi fejleményeket és érdekességeket, amelyek meghatározzák az idei évet.

JVSZ Economy Brunch

A JVSZ Economy Brunch üzleti és networking reggeli fókusztémája: „Az AI és a digitalizáció által nyújtott lehetőségek az adózás, a pénzügyek és a jog területén.”

Jönnek a nyitott, személyre szabott fizetések

Hat trend a fizetések világából, amire érdemes figyelni 2024-ben.

Abádszalókot is elérte a madárinfluenza

A 7 ezer példányt számláló fácántelepen az állattartó az állatok étvágytalansága, idegrendszeri tünetei, továbbá a megemelkedett elhullás miatt gyanakodott a madárinfluenzára.

A GVH a mesterséges intelligencia hatásait vizsgálja

„Az új technológia robbanásszerű terjedése torzíthatja a versenyt a digitális ágazatokban és kiszolgáltatottabb helyzetbe hozhatja a fogyasztókat”.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS