2024. augusztus 22. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 08. 22., 08:22

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Megfizethetetlenné váltak a forinthitelek, a vállalati hitelek fele devizahitel

Piaci kamatozással másfél éve jóformán csak devizahitelt vesznek fel a cégek – derül ki a Bank360.hu összeállításából.

Fogyasztás helyett a megtakarítást választották a magyarok

Az állampapír és a befektetési alap a kedvenc, a készpénzállomány csúcson van, és külföldre is egyre több pénzt menekít a lakosság.

Új GINOP Plusz felhívás a láthatáron

Elindult a „Hazai kutatási infrastruktúrák komplex fejlesztésének támogatása” című (GINOP Plusz 2.2.1-24) felhívás tervezetének társadalmi egyeztetése.

Ingatlanpiaci körkép Fejér vármegyéből

Visszafogott mértékben, de emelkedést hozott az ingatlanpiac fellendülése Fejér vármegyében is, ahol 7 százalékos növekedés után 413 ezer forint/m2 körül alakult az átlag, az otthonteremtésre fordított összeg pedig meghaladta a 32 millió forintot. A királyok városa a terület legkedveltebb lokációja, de a Duna House ügyfelei szívesen választották a Velencei-tó népszerű települését, Gárdonyt is.

Eppel János: A szolgáltatások bővítésével segíti a vállalkozókat a megújuló VOSZ

A VOSZ folytatja vállalkozásfejlesztési irodáinak átadását, a tervek között az is szerepel, hogy az Egyesült Államoktól Ázsiáig nyújtsanak új szolgáltatásokat és segítsék a magyar vállalkozások kapcsolatépítését – mondta Eppel János, a szövetség elnöke.

A csereszerződés legfontosabb tudnivalói

A csere jogi szempontból az egyik legősibb szerződéstípus, hiszen már a pénz megjelenése előtt is létezett. Manapság már jóval ritkább a csereszerződés, de még mindig előfordul például lakáscsere vagy gépjárműcsere. A cserszerződésekre vonatkozó legfontosabb tudnivalókat dr. Szabó Gergely ügyvéd foglalta össze.

Egy új fémréteg közelebb visz a lehetetlenhez: így valósulhat meg a fúziós reaktor

A nukleáris fúzióból felszabaduló neutronok gyorsan károsítják a reaktor tartályát és akár 6-12 hónap alatt repedéseket okoznak rajta. Ennek találták meg az ellenszerét az MIT kutatói.

Uniós vállalkozás-statisztika: több csőd, kevesebb új bejegyzés a második negyedévben

Az előző negyedévhez képest 3,1 százalékkal nőtt a csődbejelentések száma az Európai Unióban 2024 második negyedévében, az új bejegyzések száma ugyanakkor 2,1 százalékkal csökkent – tájékoztatott az Eurostat.

Életbe lépett az uniós rendelet a leromlott állapotú élőhelyek helyreállításáról

Augusztus 18-án lépett életbe az EU természet-helyreállítási rendelete, amelynek célja, hogy olyan intézkedéseket vezessenek be a tagállamok, amelyekkel 2050-ig helyreállítják a leromlott állapotú élőhelyeket.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 03., 15:55
Több mint 900 jelölést mérlegelve választották ki azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető kisplasztikát és az idén jelentősen megemelt pénzdíjat december 6-án a Művészetek Palotájában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS