2024. augusztus 22. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 08. 22., 08:22

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Megfizethetetlenné váltak a forinthitelek, a vállalati hitelek fele devizahitel

Piaci kamatozással másfél éve jóformán csak devizahitelt vesznek fel a cégek – derül ki a Bank360.hu összeállításából.

Fogyasztás helyett a megtakarítást választották a magyarok

Az állampapír és a befektetési alap a kedvenc, a készpénzállomány csúcson van, és külföldre is egyre több pénzt menekít a lakosság.

Új GINOP Plusz felhívás a láthatáron

Elindult a „Hazai kutatási infrastruktúrák komplex fejlesztésének támogatása” című (GINOP Plusz 2.2.1-24) felhívás tervezetének társadalmi egyeztetése.

Ingatlanpiaci körkép Fejér vármegyéből

Visszafogott mértékben, de emelkedést hozott az ingatlanpiac fellendülése Fejér vármegyében is, ahol 7 százalékos növekedés után 413 ezer forint/m2 körül alakult az átlag, az otthonteremtésre fordított összeg pedig meghaladta a 32 millió forintot. A királyok városa a terület legkedveltebb lokációja, de a Duna House ügyfelei szívesen választották a Velencei-tó népszerű települését, Gárdonyt is.

Eppel János: A szolgáltatások bővítésével segíti a vállalkozókat a megújuló VOSZ

A VOSZ folytatja vállalkozásfejlesztési irodáinak átadását, a tervek között az is szerepel, hogy az Egyesült Államoktól Ázsiáig nyújtsanak új szolgáltatásokat és segítsék a magyar vállalkozások kapcsolatépítését – mondta Eppel János, a szövetség elnöke.

A csereszerződés legfontosabb tudnivalói

A csere jogi szempontból az egyik legősibb szerződéstípus, hiszen már a pénz megjelenése előtt is létezett. Manapság már jóval ritkább a csereszerződés, de még mindig előfordul például lakáscsere vagy gépjárműcsere. A cserszerződésekre vonatkozó legfontosabb tudnivalókat dr. Szabó Gergely ügyvéd foglalta össze.

Egy új fémréteg közelebb visz a lehetetlenhez: így valósulhat meg a fúziós reaktor

A nukleáris fúzióból felszabaduló neutronok gyorsan károsítják a reaktor tartályát és akár 6-12 hónap alatt repedéseket okoznak rajta. Ennek találták meg az ellenszerét az MIT kutatói.

Uniós vállalkozás-statisztika: több csőd, kevesebb új bejegyzés a második negyedévben

Az előző negyedévhez képest 3,1 százalékkal nőtt a csődbejelentések száma az Európai Unióban 2024 második negyedévében, az új bejegyzések száma ugyanakkor 2,1 százalékkal csökkent – tájékoztatott az Eurostat.

Életbe lépett az uniós rendelet a leromlott állapotú élőhelyek helyreállításáról

Augusztus 18-án lépett életbe az EU természet-helyreállítási rendelete, amelynek célja, hogy olyan intézkedéseket vezessenek be a tagállamok, amelyekkel 2050-ig helyreállítják a leromlott állapotú élőhelyeket.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS