2021. február 25. – Információk, hírek vállalkozóknak

2021. 02. 25., 08:30

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Sok katás az utolsó pillanatra hagyja a bevallás leadását

  • Tavaly a kötelező NAV online adatszolgáltatás, 2021-ben pedig a katás adózásra vonatkozó új szabályok miatti növekvő adminisztráció készteti a vállalkozókat arra, hogy új, digitális eszközöket használjanak.

20 milliárd forinttal megemelték a cégek környezetbarát beruházást támogató pályázati keretet

  • A Gazdaság-újraindítási Akcióterv részeként a keretösszeg 20 milliárd forintos emeléséről döntöttek a cégek környezetbarát beruházásait támogató pályázatnál – jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter közösségi oldalán.

A kkv-k akár 1500 euró támogatásra pályázhatnak szellemitulajdon-jog érvényesítésére

  • A kkv-k akár 1500 euró támogatásra pályázhatnak szellemitulajdon-jog érvényesítésére

Meddig drágul még a benzin és a gázolaj?

  • A Mol 3 forinttal emeli a benzin és 2 forinttal a gázolaj literenkénti bruttó nagykereskedelmi árát pénteken.

Az építőipari cégek voltak a tévéműsorok legnagyobb szponzorai

  • Az előző időszakhoz képest 2020 második felében 7,4 százalékkal több támogatói szpot jelent meg az országos kereskedelmi televíziók műsoraiban a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsának (NMHH) e heti ülésén elfogadott új tanulmány szerint.

Eddig mintegy 230 ezren sajátíthatták el az alapszintű digitális kompetenciákat

  • A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal a „Digitális szakadék csökkentése” című európai uniós, vissza nem térítendő támogatású kiemelt projekt keretében eddig mintegy 230 ezer ember számára biztosított lehetőséget az alapszintű digitális kompetenciák elsajátítására és fejlesztésére.

Öngondoskodással készül a nyugdíjra a millenniál-nemzedék

  • Mást gondolnak a munkáról, másképp tervezik a jövőt, és a nyugdíjas évekre is máshogyan készülnek a 20–29 évesek, mint a megelőző generációk. A fiatal felnőttek számára már a munkahelyválasztásban is egyre fontosabb szempont a nyugdíj-felkészülésben nyújtott segítség.

A diákok legtöbbször a szüleik hatására választanak számlavezető bankot

  • A Budapest Bank diákszámlával rendelkező ügyfelei körében készült felmérése szerint a legtöbben a felsőoktatási tanulmányok megkezdése miatt nyitottak bankszámlát, a választáskor pedig sokat számított, a szüleik hol bankolnak.

Ismét MagentaKraft pályázat: ötletfejlesztés fiatal újítóknak

  • A tavalyi sikeres bemutatkozás után most új lehetőségekkel jelentkezik a Telekom fiataloknak szóló platformja, a MagentaKraft. Folytatódik az ötletfejlesztési folyamat, melynek során a fiatal tehetségek egy nemzetközi márka szellemi és technológiai hátterére támaszkodhatnak.

A leginnovatívabb tanárokat és iskolákat keresi az EdisonKids

  • Idén első alkalommal kínál lehetőséget a magyar diákoknak az EdisonKids a Samsung támogatásával elindított kezdeményezése, a világszerte sikeres programon alapuló Megoldások a holnapért kihívás.

Sok céget alapítanak, de a vállalkozókedv még nem elég a sikerhez

  • Ahhoz, hogy az új cégek a járványhelyzet következtében előállt körülményekhez sikeresen tudjanak alkalmazkodni, a szakértői segítség mellett erős elkötelezettségre és egyedi ötletre van szükség – állítja a csütörtökön folytatódó Cápák között üzleti showműsor egyik befektetője, Moldován András.

Sok bosszúságot okozhatnak az inaktív számlák Szerbiában

  • Szinte nincs olyan felnőtt Szerbiában, akinek ne lenne folyószámlája, van, aki többet is nyitott különböző bankokban. Az alapszámla megnyitása és megszüntetése díjmentes, de fenntartása havonta 95–295 dinárba kerül.
Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS