A hazai energiaellátás zavartalan biztosítása érdekében minden, Magyarország területéről külföldre értékesíteni, illetve kivinni kívánt faalapú nyersanyagot vagy terméket (továbbiakban: tűzifa) az értékesítést, illetve kivitelt tervező személynek vagy vállalkozásnak be kell jelentenie a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnál (Nébih).
Az érintetteknek a hiánytalanul kitöltött, aláírt (jogi személy esetében cégszerűen aláírt) nyomtatványt szkennelve kell beküldeniük a Nébih részére a tuzifakivitel@nebih.gov.hu e-mail címre.A Nébih ellenőrzi a bejelentések formai megfelelősségét, majd továbbítja azokat az Agrárminisztérium felé, ahol megvizsgálják, hogy a tűzifa külföldre történő értékesítése jelent-e kockázatot a hazai energiaellátás zavartalanságára.
Fontos, hogy amennyiben a hivatal 30 napon belül nem jelez vissza a bejelentés tartalmával kapcsolatban, úgy az automatikusan elfogadottnak minősül. Amennyiben az állam az elővásárlási vagy vételi joggal nem kíván élni, arról a Nébih haladéktalanul tájékoztatja a társhatóságokat, valamint elektronikus levélben a bejelentőt.
Az e-mail-en történő beküldésen kívül elfogadható az alábbi küldési módok valamelyike is.
Jogi személy/egyéb szervezet/egyéni vállalkozó esetén:
– elektronikus úton:
NEBIHKER (KRID): 427392978
Természetes személy esetén:
– elektronikus úton:
NEBIHKER (KRID): 427392978
– vagy postai úton:
1024 Budapest, Keleti Károly u. 24.
1525 Budapest, Pf. 30
Az intézkedés célja az, hogy biztosítani lehessen Magyarország energiabiztonságának fenntartásához szükséges alapanyagellátást, az energiafelhasználás célú közellátást.
A bejelentési kötelezettség nem vonatkozik a tűzifa bértárolására, valamint a Magyarország területén tranzitforgalom keretében átszállított tűzifára.
Kérjük, kérdéseikkel forduljanak a Nébih Ügyfélszolgálatához a 06/1/336-9000-es telefonszámon!
Letölthető dokumentum:
Bejelentés az energia-ellátásbiztonság szempontjából stratégiai jelentőségű tűzifa termékek kiviteléről
A bejelentőnek az űrlapon meg kell adnia az EUTR azonosítószámát. Amennyiben valaki még nem rendelkezik EUTR azonosítóval, úgy a Nébih Ügyfélprofil Rendszerében (ÜPR) közvetlenül igényelheti azt, melyhez írásos és videós segédletek a https://portal.nebih.gov.hu/-/eutr-nyilvantartasba-vetel-utmutatok oldalon találhatók. (Nébih)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.