Azt ígérik, hogy nem lesz élelmiszerhiány a boltokban Szlovákiában

2020. 04. 07., 13:00

Drágább lesz az idei húsvéti bevásárlás, mint egy évvel ezelőtt, az egyes élelmiszerek között viszont jelentős árkülönbség lesz Szlovákiában.

A nagy üzletláncok az idei ünnepek előtt is árkedvezményekkel próbálják majd magukhoz csalogatni a vásárlókat, akiknek így megéri összehasonlítani az egyes üzletek árait, hiszen ezzel jelentős összeget takaríthatnak meg – írja az Új Szó.

A legtöbb árkedvezményre a tejtermékek, a cukor és a liszt esetében számíthatnak. A cukornak egyébként az egy évvel ezelőttihez képest 7 százalékkal emelkedett az ára Szlovákiában, míg a sertéslapocka ára 36, a rétesliszté 6,5, a tojásé pedig 5,6 százalékkal nőtt.

A koronavírus-járvány miatt kirobbant bevásárlási pánik ellenére a szlovákiai üzleteknek elegendő tartalékaik vannak, vagyis nem szabadna megtörténnie, hogy az ünnepekre élelmiszer nélkül maradnak.

„Az elmúlt hetekben csak lisztből majd a háromnegyedével többet adtunk el, mint az elmúlt év azonos időszakában. Jóval több fogyott azonban a rizsből, a tésztafélékből, a sütőporból, az élesztőből és a konzervekből is” – nyilatkozta Branislav Lellák, a COOP Jednota kereskedelmi részlegének a főigazgatója, aki szerint a hagyományos húsvéti csokitojásból, csokinyusziból is elegendő van az üzleteikben.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-04 15:20:00
Folyamatosan csökken a hazai ingatlanállomány hőveszteségi mutatója, ami az energetikai jellemzők javulását, a lakásállomány lassú megújulását mutatja – emelte ki Tóth Csaba, az Otthon Centrum Holding Investment Solutions üzletág-igazgatója az V. Energetikai Iránytű legfontosabb megállapítását.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem sokkal a lakásbiztosítási kampány után máris látszanak a legfontosabb piaci változások. Az ügyfelek jobb szolgáltatásokat és akár jelentősen alacsonyabb díjakat érhetnek el, ha legalább annyira figyelnek a lakásbiztosításukra, mint a kgfb-re. Erre Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója szerint óriási szükség is van, hiszen sokan akár 10 évig érintetlenül hagyják a meglévő biztosításukat, ami idővel alkalmatlanná válik arra, hogy fedezze a károk mai helyreállítási költségeit. További tanulság, hogy évi pár ezer forinttal többért milyen remek kiegészítő szolgáltatásokhoz lehet hozzáférni.
Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS