Taroltak a britek a Golden Globe díjátadón

2019. 01. 07., 17:00

Rami Malik és Christian Bale mellett több brit színész, köztük Olivia Colman, Richard Madden és Ben Whishaw kapott Golden Globe-díjat a Hollywoodban akkreditált külföldi tudósítók szövetségének (HFPA) 76. díjátadó gáláján vasárnap Los Angelesben.

A brit-amerikai koprodukcióban készült Bohém rapszódia című életrajzi dráma nyerte el a Golden Globe-díjat a drámai mozi filmek versenyében, a Hollywoodban akkreditált külföldi tudósítók Rami Maleknek, a film főszereplőjének ítélték oda a legjobb drámai színésznek járó díjat.

Christian Bale nyerte el a musical vagy vígjáték mozis kategória legjobb színészének díját az Alelnök (Vice) című filmben Dick Cheney volt amerikai alelnök megszemélyesítéséért.

A külföldi tudósítók 88 fős testülete Olivia Colmannak ítélte oda a legjobb színésznő díját a musical vagy vígjáték kategóriában A kedvenc című filmben nyújtott alakításáért.

A jelöltek mezőnyében volt még Emily Blunt - a Mary Poppins visszatér (Mary Poppins Returns), Elsie Fisher - Eighth Grade, Charlize Theron - a Pszichoanyu (Tully), és Constance Wu - a Crazy Rich Asians című alkotásban.

Richard Madden és Ben Whishaw egy-egy BBC-produkcióban, a Bodyguard és az Egy nagyon angolos botrány című mini életrajzi sorozatokban nyújtott alakításáért érdemelt Golden Globe-díjat.

Egyáltalán nem remélte, hogy díjazzák -- mondta a skót Madden, aki David Buddot, a brit belügyminiszter személyi testőrét alakítja a Netflix által felkarolt sorozatban, a Bodyguardban.

A sorozat utolsó epizódját 17 millióan látták Nagy-Britanniában, ezzel a legnézettebb televíziós drámasorozattá vált a szigetországban.

Madden beszédében méltatta filmbeli partnerét, a Julia Montague belügyminisztert alakító Keeley Hawes-t, mondván „a legjobb színésznő, akivel valaha együtt dolgozhattam”, valamint a sorozat megálmodóját, Jed Mercuriót.

Ben Whishaw a mini televíziós sorozatok kategóriájában nyerte el a legjobb férfi mellékszereplő díját az Egy nagyon angolos botrányban nyújtott alakításáért. A sorozatban Norman Scottot, Jeremy Thorpe liberális politikus volt szeretőjét alakítja, akit Thorpe (Hugh Grant) gyilkosságra való felbujtással vádolt meg.

Whishaw szerint Scott „bátran szegült szembe az establishmenttel”, „egy igazi hős” volt, ezért díját neki ajánlotta.

Mark Ronson énekes, dalszerző, aki 2015 óta dolgozik együtt Lady Gagával, közreműködött a sztár Shallow című dalának szerzésében, amely elnyerte a legjobb eredeti betétdal Golden Globe-díját a Csillag születik című drámában.

Golden Globe-díjat kapott továbbá a BBC America számára brit filmesek által készített Megszállottak viadala (Killing Eve) című sorozat női főszerepelője, a kanadai Sandra Oh a televíziós drámai sorozatok kategóriájában. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS