Online nyílt napot tartanak csütörtökön az ELTE informatikai karán. A kiemelt eseményen a kar ipari partnerei is képviseltetik magukat.
A felvételi döntés előtt álló középiskolások, illetve az informatika területén továbbtanulni szándékozók tájékozódhatnak a választható képzésekről, az ipari együttműködő partnerekről, kutatásokról, a nemzetközi ösztöndíj-lehetőségekről, megismerkedhetnek az oktatókkal, érdekes előadásokon vehetnek részt.
Idén minden eddiginél több program lesz elérhető az online rendezvényen: szó lesz többek között a kvantumszámítógépekről, az önvezető autókról, a háromdimenziós rekonstrukciós képekről, a startup építésről, megtudhatják a diákok mire jó a titkosítás, de bepillantás nyerhetnek a szoftveróriások világába, valamint lehetőségük nyílik egy menekülős játék programozására is. A kiemelt eseményen a kar ipari partnerei szintén képviseltetik magukat.
A nyílt nap időpontja csütörtök délután 15:00-18:00 óra, a rendezvényen – amelyen több cég is képviselteti magát – a részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Karának közel háromezer hallgatója van, az első helyes jelentkezők változatlan száma mellett a felvételi ponthatár évről évre nő, 2020-ban 395 pont volt.
Az elsőévesek beilleszkedését az egyetemi életbe oktatók, felsőbb éves hallgatók és doktoranduszok segítik mentori rendszerben. A Diáktámogató Központ pszichológusai a tantárgyfelvételi és vizsgabeosztási tanácsadás mellett többek között tanulásmódszertani tréningeket, életvezetési tanácsadásokat szervez részükre. (MTI)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.