Nagy közönségsiker volt a Frida Kahlo-kiállítás a Várban, de azt egyelőre nem tudni, hogy nyereséget is termelt-e.
Vasárnap este bezárt a Magyar Nemzeti Galéria Frida Kahlo-kiállítása. Négy hónap alatt több mint 200 millió forintos bevételt hozott a tárlat, tudta meg a Világgazdaság.
Az utolsó napon is kígyózó sorban várták a látogatók, hogy bejussanak a tárlatra, rengeteg külföldit is láttunk a tömegben. A kiállítás egyértelműen nagy siker, igaz, nem tudta megközelíteni az évezred látogatói rekorderét. 2007-ben a Van Gogh Budapesten kiállítást 483 ezren tekintették meg a Szépművészeti Múzeumban – a tárlat öt hónapon át volt nyitva.
Azt egyelőre nem közölték, hogy a Kahlo-tárlat termelt-e nyereséget, de már az is sikernek mondható, ha egy sztárkiállítást null szaldóra ki tudnak hozni.
A mexikóvárosi Museo Dolores Olmedo remekműveire épülő, Frida Kahlo életművének egészét átfogó tárlat az év legsikeresebb kiállítása volt Magyarországon.
A festőnő születésének 111. évfordulójára rendezett kiállításon 35 alkotás – 26 festmény és 9 rajz – volt látható. A tárlaton a művész védjegyévé vált önarcképei mellett olyan jelentős művek is szerepeltek, mint az egyik legelső vászonfestménye, valamint életrajzi ihletésű képek, portrék és szimbolikus tartalommal telített alkotások is.
A festmények segítségével nyomon követhettük Frida Kahlo tragikus életét, a testét megnyomorító balesettől furcsa házasságán át haláláig.
A Galériában január 13-ig a „Bacon, Freud és a londoni iskola festészete” című tárlat tekinthető meg. A válogatás a modern brit festészet egyik legjellegzetesebb korszakát mutatja be kulcsfontosságú alkotóinak – Lucian Freud, Francis Bacon és mások – művein keresztül, a 20. század elejétől egy évszázadon keresztül kalauzolva a látogatót.
Fotó: Szerdahelyi Csaba
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.