Rendhagyó módon idén online rendezik meg a Fiatal Zeneszerzők Szegedi Fesztiválját, a két hangversenyen kedden és szerdán tizenöt szerző műveit hallhatja a közönség – tájékoztatták a szervezők az MTI-t.
A fesztivált első ízben 2016-ban szervezte meg a szegedi Bálint Sándor Művelődési Ház, mely 1979 óta ad otthont kortárszenei hangversenyeknek.
A fesztiválon szegedi, Szegedről elszármazott és a városhoz kötődő fiatal, negyven év alatti zeneszerzők vehetnek részt kamarazenei, illetve énekes kamaraegyüttesre írott művekkel, személyes felkérések alapján. A rendezvény célja a fiatal komponisták bemutatása a közönségnek, műveik népszerűsítése a szegedi közönség előtt.
A felhangzó művek előadására elsősorban helyi művészeket, illetve művészjelölteket kérnek fel: a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Bartók Béla Művészeti Kara, az SZTE Vántus István Zeneművészeti Szakgimnáziuma, az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kara Ének-zene Tanszéke művésztanárait, növendékeit, hallgatóit, a Szegedi Szimfonikus Zenekar és a Szegedi Nemzeti Színház művészeit.
A kortárs zenei seregszemle kettő fő rendezvényből, kettő hangversenyből áll, melyet kedden és szerdán rendeznek. Ezeket a Bálint Sándor Művelődési Ház közösségi oldalán követhetik az érdeklődők. Kedden nyolc, szerdán hét zeneszerző művei csendülnek föl, köztük Hartl Bence Try písní (Három ukrán népdal hegedűduóra) című alkotása, melyet ősbemutatóként hallhat a közönség. (MTI)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.