Hét éve él a Rózsavölgyi Szalon: 2012. április 11-én nyitottak a budapesti Szervita téren, a Rózsavölgyi Zeneműbolt fölött.
Eleinte csak kamarakoncerteket, irodalmi esteket terveztek, de nagyon gyorsan megváltozott a helyzet. 2012. április 26-án mutatták be Anna Gavalda Szerettem őt című regényének színpadi változatát Györgyi Anna és Szilágyi Tibor főszereplésével, Szántó Erika rendezésében – olvasható a Rózsavölgyi hírlevelében.
A Szalon alapítója, Zimányi Zsófia akkor szembesült azzal: nagy igény van minőségi kis színházra, színész közeli játszóhelyre a fővárosban. A pódium hamar színházzá vált. Kezdettől leginkább olyan külföldi darabokat tűztek műsorra, amelyek először voltak láthatóak Magyarországon, vagy magyar szerzők műveiből tartottak ősbemutatókat.
Mint írják: „első perctől igyekszünk olyan témákkal foglalkozni, amelyek a mai kor kíváncsi, gondolkodó emberét érdeklik, aki nem elégszik meg azzal, hogy az interneten vagy mobilon keresztül szemléli a világot.”
Különösen fontosnak tartják, hogy visszatérnek hozzájuk a művészek újabb produkciókra, mert szeretnek itt lenni. Bár nincs állandó társulatuk, így mégis van.
A hajdani szalonkultúrának lényege volt – túl a társas együttléten, együttgondolkodáson – a fiatal alkotók felfedezése is. A nagy nevek mellett a Rózsavölgyiben is rendre megjelennek fiatal művészek, pályakezdők, akiket felfedez aztán a közönség.
(A fotón bejegyzések a Szalon vendégkönyvében.)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.