Ebben az évadban is 7 helyszínen játszik a Radnóti

2019. 09. 02., 16:15

A Radnóti szomszédságában változatlanul tart az építkezés, ezért ebben az évadban is folytatódik a színház „soklakisága”. Kováts Adél igazgató szerint a jó és rossz dolgok még inkább összekovácsolnak.

„Amikor folyóra szállunk, tisztában lehetünk annak természetével, medrével, sodrásával, eredőjével, áradásával, amely szerint a hajót kormányozni kell. Ám az mindig kiszámíthatatlan, hol lesz limány vagy elsodró hordalék. A hirtelen vagy a muszájból hozott döntések vagy megborítják vagy megmentik a hajót, és a veled utazókkal közösen átélt izgalmak, jó és rossz dolgok még inkább összekovácsolnak benneteket, társakat. Valahogy így érzem magamat, ha az elmúlt évadot összegzem, és a következőre készülök.” – írja Kováts Adél a szeptember 14-én megjelenő Radnóti Évados Magazin beköszönőjében.

A Radnóti Színház a szomszédban zajló építkezés miatt ebben az évadban is több helyszínen játszik az EMMI támogatásával. Az előző évadban megtapasztalt soklakiság új tereket, új helyzeteket, új tapasztalatokat nyitott meg előttünk, idén pedig már olajozottan folytatják a működésüket azokon a helyszíneken, ahol tavaly egytől-egyig kedves fogadtatásra leltek: József Attila Színház, Katona József Színház, Tesla, új nevén Radnóti Tesla Labor, Ódry Színpad és Stefánia Palota.

Új évad a Radnóti Színházban

A Budapest Főváros Önkormányzata fenntartásában működő Radnóti Színház a következő évadban 6 bemutatóra készül. Ebből hármat a színház alternatív játszóhelyén, a Radnóti Tesla Laborban tartanak.

MOLIÈRE – the passion címmel magyarországi bemutatóval indul a premierek sora. Egy több nációt képviselő írócsapat, Feridun Zaimoğlu, Günter Senkel és Luk Perceval színdarabja  négy Molière-komédia (A mizantróp, Don Juan, Tartuffe, A fösvény) kortárs újragondolása, azok összefűzése egy grandiózus művé. A színdarab legendás világpremierje 2007-ben volt a Salzburgi Ünnepi Játékokon. A Radnótiban és először Magyarországon október 18-án mutatjuk be Forgách András fordításában, Hegymegi Máté rendezésében. A főbb szerepekben Pál András, Kováts Adél, Sodró Eliza, Porogi Ádám és Schneider Zoltán látható.

A Csillagképek egy kortárs angol szerző, Nick Payne nagy sikerű darabja, amelyben jeleneteket, variációkat láthatunk szerelemre és kvantumfizikára. Az előadás október 20-tól látható a Radnóti Tesla Laborban Lovas Rozi és Brasch Bence előadásában, Szilágyi Bálint rendezésében. A Csillagképek bemutató előadása a CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál keretén belül valósul meg.

Alföldi Róbert rendezi a harmadik bemutatót, Franz Xaver Kroetz A vágy című darabját Perczel Enikő és Totth Benedek új fordításában. A premier december 21-én lesz, szintén a Radnóti Tesla Laborban. Mennyit ér egy házasság? Mit ad számunkra az összetartozás? Hol kezdődik bennünk az ember és hol ér véget az állat? Mi a szerelem? Mi a vágy? Hogyan keveredtek így össze a fogalmaink? Többek között ilyen kérdéseket feszeget Alföldi rendezése Kováts Adél, Schneider Zoltán, Lovas Rozi és Vilmányi Benett előadásában.

George Bernard Shaw szatirikus drámáját, A szerelmesek házai-t Valló Péter rendezi, László Zsolt, Sodró Eliza, Porogi Ádám, Hajduk Károly, Kelemen József és Martinovics Dorina szereplésével. Két fiatalról szól, akik megismerkednek, egymásba szeretnek, és megpróbálják valahogy rendesen élni az életüket, de a közeg, amibe beleszülettek, velejéig züllött, és romlott. 2020. február 23-án mutatják be Péterfy Gergely új fordításában.

Schwechtje Mihály filmrendező, akinek Az örökség című színházi előadását már láthatta a közönség a Jurányiban, most is társadalmi problémát feszeget. GINA címmel rendez és közösen ír előadást a Radnóti színészeivel és a meghívott művészekkel. A partydrog hatására valós, majd az interneten megjelenített kiszolgáltatottság, szexuális kihasználás körét vizsgálják egy megtörtént eset alapján, de nem az áldozat, hanem az elkövetők szüleinek szempontjából. Izgalmas csoportmunka ígérkezik a Radnóti Tesla Laborban Hajdu Szabolcs, Kelemen József, László Zsolt, Martin Márta, Schneider Zoltán, Török-Illyés Orsolya előadásában.

Utolsó bemutatójukra Kováts Adél Szőcs Arturt kérte fel, hogy egy ízig-vérig komédiát rendezzen májusban. Peer Krisztián új fordításában Ruzante (Angelo Beolco) Csapodár madárkáját láthatja a közönség Rusznák András, Bálint András, Martinovics Dorina, Lovas Rozi, Pál András és Vilmányi Benett előadásában.

Új helyszín a Radnóti Tesla Labor: VII.kerület,Kazinczy utca 21.

A Radnóti Színháznak régi vágya, hogy létrehozzon egy második játszóhelyet, amely egy olyan nyitott tér, ahol még látványosabban megjelenhetnek a kísérletező tendenciák és a kortárs drámák. A tavalyi évadban a Radnóti közönsége már megismerhette a Teslát, ahol a Hajdu Szabolcs által rendezett Gloria című előadásunkat mutattuk be. Az épület második emeletén felújították a színháztermet, és megalapították a Radnóti Tesla Labort, ahol idén három kortárs művet mutatnak be.

Emellett együttműködnek különböző független színházi csapatokkal, sikeres előadásaik továbbjátszásának ad terepet a Radnóti Tesla Labor. Olyan korábban bemutatott, népszerű produkciók lesznek láthatók, mint az Andrássy Máté – Újvári Milán alkotópáros többszörösen díjazott Elhanyagolt férfiszépségek című mozgásszínházi előadása, Pass Andreától a Staféta-díjas, családon belüli konfliktusokat érzékenyen bemutató Napraforgó című produkció, vagy a Mátyás Irén-díjat nyert előadás, Lackfi János Hinták című műve Galgóczy Judit rendezésében.

A Trafó Kortárs Művészetek Házával együttműködve szintén látható lesz a Radnóti Tesla Laborban Kelemen Kristóf, a Radnóti dramaturgja és a képzőművész Pálinkás Bence György Magyar akác című közös előadása, amely számos nemzetközi színházi fesztiválon vendégszerepelt nagy sikerrel, és tavaly elnyerte a Thealter Fesztivál Kritikusdíját.

A Radnóti Tesla Laborral együtt indul a NARRATÍVA, egy most alakuló, nagyreményű alkotóközösség. A NARRATÍVA a fiatal rendezőgeneráció legjobbjainak, a külön-külön már most komoly szakmai sikereket elért Kovács D. Dánielnek, Szenteczki Zitának, Pass Andreának és Hegymegi Máténak az összefogása.

Október 10-én egy különleges eseménnyel egybekötve nyitják meg a Radnóti Tesla Labort. A Líra csoport ifjúsági kiadója, a Menő Könyvek gondozásában jelenik meg Az önbizalom kód lányoknak című könyve. A Radnóti Színház, az UNICEF és a Menő Könyvek kiadója közösen rendez egy eseményt, ahol anyák és lányaik közösen beszélgetnek kapcsolódó élményeikről: Hámori Eszter, Hámori Ildikó, Hernádi Judit és Kováts Adél az anyák, Bajor Lili, Szinetár Dóra, Tarjáni Zsófi és Kováts Laura Rozália a lányok.

Készülnek a Pozsonyi Piknikre, ahol szeptember 7-én találkozhatnak a Radnóti színészeivel is, a Színházak Éjszakájára, ahol minden évben izgalmas műsorokkal várjuk a nézőket és koncerttel zárjuk a napot, idén Cári Tibor The Tango Orchestrá-ja a vendégünk, közreműködve a 10 alkotócsapatával.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-07 16:10:00
Az uniós tagállamok állandó képviselői megállapodtak egy olyan új jogszabályra vonatkozó tanácsi megbízásról, amely uniós szinten megkönnyíti az egészségügyi adatok cseréjét és az azokhoz való hozzáférést.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS