Digitális erővel tér vissza Magyarország kedvenc buszmegállós novellapályázata

2021. 05. 21., 13:45

Negyedjére is meghirdeti nagy népszerűségnek örvendő irodalmi pályázatát a JCDecaux, melynek nyertesei a legforgalmasabb busz- és villamosmegállók plakátfelületein mesélhetik el egyoldalas történeteiket. Az Álljon meg egy novellára! döntős alkotásai idén először virtuális kiterjesztést kapnak, vizuális podcast formájában is megszólalnak neves színművészek előadásában, ráadásul a Telekom MagentaKraft mentorprogrammal színesíti a díjakat.

Az első három évben összesen 10 800 novella érkezett a JCDecaux népszerű pályázatára, a legjobbakból pedig 2019-ben válogatáskötet született a Líra Könyv és az Athenaeum Kiadó gondozásában. A járványhelyzet miatt 2020-ban elmaradt irodalmi verseny idén friss koncepcióval és digitális kiterjesztéssel tér vissza, melyet a Magyar Telekom együttműködő partnerként támogat.

A shortlistes művek nemcsak a köztéri megállóhelyeken szórakoztatják majd a járókelőket, hanem a virtuális térben is megelevenednek: a legjobb alkotásokból podcast- és Youtube videósorozat készül Vecsei H Miklós, Pesák Ádám és Kiss Flóra művészek közreműködésével.

„Kultúrára minden korban szükség van, a kultúrafogyasztást ugyanakkor folyamatosan formálják a társadalmi és technikai változások. A pályázat digitális kiterjesztésével még szélesebb közönséghez szeretnénk eljuttatni az alkotás és az irodalomfogyasztás örömét" – mondta Samu Tímea, a JCDecaux vezérigazgatója.

(Az Üzletem.hu Samu Tímeával korábban készített interjúját IDE KATTINTVA olvashatja el.)

A zsűri elnöke a korábbi évekhez hasonlóan Grecsó Krisztián József Attila-díjas író, aki Vecsei H Miklós színművésszel és a Magyar Telekom zsűritagjával választja ki a plakátokra kerülő húsz legjobb alkotást.

Az esélyegyenlőség garantálása érdekében a nevezés idén is anonim. Így a szerzők valódi kilétére csak azt követően derül fény, hogy a zsűri kiválasztotta azt a húsz novellát, amelyeket az utazóközönség 2021 nyarán olvashat majd országszerte. A legjobbnak ítélt alkotás szerzője 300 ezer forintos pénzdíjban részesül, a második 200 ezer, míg a harmadik helyezett 100 ezer forintot kap. Egy-egy kiválasztott alkotó olvasói közönségdíjban, illetve idén már a Telekom különdíjában is részesülhet.

Az idén együttműködő partnerként csatlakozó Magyar Telekom a legjobb műveket bemutatja a TVGO felületén, illetve a Magenta Kraft Mentorprogrammal egy olyan fiatal, digitálisan optimista alkotót fog támogatni, aki tehetségével kiemelkedik a többiek közül és kellően tettre kész ahhoz, hogy író váljon belőle.

„Rengeteg kreatív gondolat és alkotói vágy van az emberekben, szívesen megmutatnák magukat, de gyakran nincs meg hozzá a szükséges terük. Ezért hoztuk létre a Telekom MagentaKraft ösztöndíjat, ami arra bátorítja a fiatalokat, hogy vágjanak bele valami újba, kísérletezzenek és osszák meg másokkal is tehetségüket. Boldogan álltunk a JCDecaux kezdeményezése mellé, hiszen a novellapályázattal a szárnyukat bontogató alkotóknak is teret adhatunk a kiteljesedésre” – tette hozzá Szabó Melinda, a Magyar Telekom kereskedelmi vezérigazgató-helyettese.

A minimum 3600, maximum 4000 leütés terjedelmű novellákat június 15-ig lehet beküldeni az alábbi online regisztrációs felületen: novella.jcdecaux.hu.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS